Počasie ako na hojdačke. Toto všetko môžeme očakávať

Počasie - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Tento týždeň bude pestrý.

Družica

Podobne ako včera, tak aj dnes sa vytvárali nad nami početné prehánky a búrky. Slovensko sa nachádza v nevýraznom poli tlaku vzduchu. Zajtra bude v počasí u nás takisto dominovať oblačnosť, ktorá sa k nám bude nasúvať od východu až juhovýchodu.

Zrážky

Zajtra bude situácia podobná ako bola dnes. To znamená, že popoludní rátajte s početnými zrážkami, ktoré budú opäť prevažne vo forme prehánok, alebo búrok.

Teplota

Teploty sa u nás zatiaľ výraznejšie nezmenia, ale predsa bude už o pár stupňov chladnejšie. Slovensko sa bude nachádzať v teplotnom pásme 20 až 25 stupňov, iba na juhu môže byť o jeden až dva stupne teplota vyššia.


Vietor

Zajtra má fúkať zväčša slabý premenlivý vietor, ktorý opäť zosilnie len krátkodobo pri búrkach.

Noc

V noci bude zväčša oblačno, miestami ešte s doznievajúcimi prehánkami, alebo búrkami, pri ktorých môže napršať aj do 20 milimetrov zrážok. Do rána sa ochladí na 16 až 10 stupňov.

Predpoveď na zajtra

Na západe Slovenska bude oblačnosť premenlivá a postupne sa na viacerých miestach rozprší, alebo sa vyskytnú aj búrky, ktoré môžu byť aj s krúpami. Denná teplota vystúpi na 23 až 26 stupňov.

Na strednom Slovensku sa budú tiež tvoriť vo vlhkom vzduchu početné prehánky a búrky, ktoré budú sprevádzať prívalové lejaky s lokálnym krupobitím. Na severe vystúpi teplota na 20 až 23 stupňov. Na juhu sa oteplí až do 26 stupňov.

Podobne sa bude vyvíjať počasie aj na východe našej krajiny. To znamená, že bude premenlivá veľká oblačnosť s početnými prehánkami, alebo búrkami, ktoré môžu byť aj intenzívnejšie a sprevádzané krupobitím. Tu vystúpi teplota na 21 až 26 stupňov.

Hory

Aj na horách rátajte s vlhkým počasím, a teda aj s prehánkami a búrkami. V nadmorskej výške 1 500 metrov bude okolo 12 stupňov.

Bio

Bio zostáva na dvojke, čo je slabá až mierna záťaž.

Predpoveď na štyri dni

V stredu bude tiež prevládať premenlivá oblačnosť s početnými prehánkami a búrkami, najmä však v popoludňajších hodinách. Teplota vystúpi na 19 až 25 stupňov.

Vo štvrtok postúpi cez naše územie na juhovýchodný studený front v sprievode dažďa, prehánok a búrok. Po jeho prechode sa začne ochladzovať. Teplota vystúpi na 14 až 21 stupňov.

V piatok bude ešte chladnejšie a to len 12 až 19 stupňov. Počasie však bude v tento deň už krajšie, má byť prevažne polooblačno.

No a podobne bude aj v sobotu, kedy sa iba ojedinele môžu vyskytnúť slabé prehánky. V sobotu má byť o jeden stupeň teplejšie a to 13 až 20 stupňov.

BRATISLAVA/TVMarkíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti