Dvaja obvinení z vraždy Jána a Martiny sa mali priznať k ďalšiemu zločinu

sprava Justin Buzzeo (Poprad) a Jordon Southern (Banská Bystrica)
Zdroj: TVNOVINY.sk

O vražde podnikateľa z Kolárova prehovoril Zoltán Andruskó.

Dvaja obvinení z vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice sa mali priznať k inému zločinu. Zoltán Andruskó vyšetrovateľom opísal, ako sa s Tomášom Szabóom a Miroslavom Marčekom stretol deň po vražde podnikateľa z Kolárova.

Generálny prokurátor už vlani naznačil, že obvinení z vraždy novinára a jeho partnerky mohli mať prsty aj v iných trestných činoch z minulosti. Okrem likvidácie exprimátora Hurbanova sa spomínala aj vražda podnikateľa z Kolárova spred troch rokov.

„Túto možnosť nevylučujeme, ktorá nebude smerovať len k tomuto prípadu, ale môže smerovať aj k ďalším starším veciam,“ povedal generálny prokurátor Jaromír Čižnár ešte vlani v októbri.

O  vražde podnikateľa z Kolárova prehovoril Zoltán Andruskó. Časť jeho výpovede je zachytená v uznesení o vznesení obvinenia Marianovi Kočnerovi, ktorého vinia z objednávky likvidácie novinára. Andruskó tvrdí, že deň po vražde podnikateľa Petra Molnára v Kolárove, za ním boli Tomáš Szabo s Miroslavom Marčekom a nepriamo sa mu k zločinu mali priznať. Keď sa ich na to spýtal, podľa zistenia Markízy sa vraj len usmiali. 

Obaja muži mali pre zavraždeného pracovať. Podnikal v doprave. V meste mal autobusy, ktorými vozili ľudí do Maďarska. No a Miroslav Marček si vraj privyrábal ako šofér, Tomáš Szabo mu údajne robil akúsi ochranku. Obaja muži bývali v tom istom meste ako mŕtvy podnikateľ a len pár kilometrov od miesta činu. 

„V prípade úkladnej vraždy poškodeného sú policajtmi národnej protizločineckej jednotky NAKA v súčasnej dobe vykonávané vyšetrovacie úkony," potvrdila policajná hovorkyňa Denisa Baloghová.

„Poškodený bol zastrelený dvoma výstrelmi do hlavy v jeho rodinnom dome v Kolárove,“ reagovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

A to tak ako Ján Kuciak. Páchateľ použil pravdepodobne tlmič, lebo susedia nepočuli žiadne výstrely. Stalo sa to 16. decembra 2016 nad ránom. Telo obete našla jeho sestra - nedvíhal jej telefón.

Téme sa venovala reportérka Zuzana Ferenčáková


KOLÁROVO, BRATISLAVA/TV markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kolárovo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.