Lekári boli v šoku: Žena porodila chlapčeka, o mesiac na to zase dvojičky

Ilustračná snímka.

O tom, že čaká až tri deti, netušila, lebo nikdy nebola na ultrazvuku.

Arifa Sultanaová (20) z Bangladéša je veľkou raritou. Vo februári porodila v nemocnici chlapčeka a presne o 26 dní neskôr porodila v inej nemocnici dvojičky. Ako je to možné?

Lekári boli sami v šoku. Keďže mladá mamička pochádza z chudobných pomerov, nikdy nebola na ultrazvuku, preto netušila, že čaká tri deti a má až dve maternice.

Po prvom pôrode ju z nemocnice prepustili a ani tam nezistili, že je stále tehotná. Po 26 dňoch dostala silné bolesti v oblasti brucha a previezli ju do inej nemocnice. Tam zistili, že čaká dvojičky, ktoré priviedli na svet cisárskym rezom, uviedla britská televízia BBC.

Dvojičky - chlapec a dievčatko - sú v poriadku. Lekárka, ktorá bola pri pôrode, uviedla, že žena je veľmi chudá a nechodila na gynekologické vyšetrenia počas tehotenstva.

Podľa odborníkov je veľmi pravdepodobné, že keď má žena dve maternice, počas krátkeho obdobia sa oplodnili tri vajíčka naraz a z nich sa vyvinuli tri embryá.

Mamička má z detí radosť, ale obáva sa, ako to finančne zvládnu. „Je zázrak, že všetky moje deti sú zdravé. Urobím všetko preto, aby boli šťastné," uviedla.

BANGLADÉŠ/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti