Primátor Galanty takmer skončil za mrežami pre machinácie v obstarávaní. Súd ho oslobodil

Ilustračná snímka.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Petra Pašku zadržali kukláči v roku 2015. S putami na rukách ho previedli pred sudcu po dvoch dňoch strávených v policajnej cele.

Prvý muž Galanty to mal na mále. Primátorovi Petrovi Paškovi hrozilo, že príde o mandát a vo funkcii bude musieť už od piatka (29.3.) skončiť. Obžalovaný bol zo zločinu machinácii pri verejnom obstarávaní. Okresný súd primátora uznal vinným a odsúdil ho. Paška sa odvolal a vo štvrtok (28.3.) rozhodoval Krajský súd.

Petra Pašku zadržali kukláči 12. mája 2015. S putami na rukách ho previedli pred sudcu po dvoch dňoch strávených v policajnej cele. 

Kauza machinácii pri verejnom obstarávaní sa týkala obnovy južného krídla a dvoch veží neogotického kaštieľa v Galante financovanú z eurofondov za dva a pol milióna eur. 

Vedenie radnice malo ovplyvňovať čiastkové verejné obstarávanie na technický dozor. Bola to zákazka asi za 20-tisíc eur. Obvinení boli aj ďalší traja radní páni.

Okresný súd v Galante Petra Pašku pred rokom odsúdil. Dostal trojročný trest s podmienečným odkladom na tri roky. Voči verdiktu sa odvolal. Na Krajský súd v Trnave prišiel sebavedomo. 

Po asi hodine a pol senát rozhodol. Peter Paška si vypočul oslobodzujúci rozsudok. „Som hovoril, či ste počuli tú šupu, aký kameň mi padol zo srdca. Chvála pána bohu. Takže úradujem ďalej, idem domov a vystískam manželku. Vybláznila sa na mne NAKA, krajský prokurátor, ja by som už chcel normálnym spôsobom fungovať. Chcel by som robiť to, na čo som bol zvolený," dodal primátor.

Ak by sa odvolací súd stotožnil s rozsudkom prvostupňového súdu, Peter Paška by bol v podmienke. Verejnú funkciu by tak zastávať nemohol a v Galante by vyhlásili nové voľby. 

Viac sa dozviete v reportáži Romana Ruttkaya


GALANTA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Galanta

Dôležité udalosti