Domáce

Herca a speváka Rasťa Rogela oslobodili v kauze bitky v bare Obluda

Rasťo Rogel
Zdroj: TVNOVINY.sk

Verdikt ešte nie je právoplatný.

Sudkyňa Okresného súdu Bratislava III dnes oslobodila spod obžaloby bývalého speváka skupín Krátky proces a Juden Mord, herca Rastislava Rogela a spoluobžalovaného Drahomíra Č. v kauze bitky v bratislavskom klube Obluda, ktorá sa odohrala v roku 2008.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

Oboch obžalovaných oslobodila z trestného činu výtržníctva a prečinu podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd.

Zdroj: TVNOVINY.sk

"Vykonalo sa v tejto veci dôsledné dokazovanie. Nebola naplnená skutková podstata činov. Skutok sa nemohol stať vo vnútri objektu, ale mimo, kde sa svedecké výpovede značne rozchádzali. Nebolo jednoznačné preukázané, že by sa skutky stali. Súd nie je tu na to, aby vyhovoval mienke niekoho," zdôvodnila mimo iného dnešný verdikt sudkyňa. Verdikt ešte nie je právoplatný, keďže sa prokurátor voči rozsudku ešte v súdnej sieni odvolal a bude v tejto veci rozhodovať odvolací Krajský súd v Bratislave.

Pôvodne Rastislava Rogela koncom septembra 2011 Okresný súd Bratislava III oslobodil spod obžaloby z propagácie fašizmu. Rovnako oslobodil aj spoluobžalovaného Drahomíra Č. Obaja sa mali zapojiť do konfliktu v bratislavskom bare Obluda pred viac ako štyrmi rokmi. Nižší súd ich však odsúdil na podmienečné tresty za výtržníctvo.
BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.