Riaditeľa školy v Sliači chytili opitého, oficiálny dôvod na prepustenie zatiaľ nemajú

Peter Šufliarsky.
Zdroj: TVNOVINY.sk

V dychu mu namerali dva a pol promile alkoholu.

Hoci chytili riaditeľa školy opitého za volantom, primátorka Sliača ako zriaďovateľ zatiaľ nemá oficiálny dôvod ho prepustiť. A navyše proti jeho prepusteniu protestovali aj tamojší žiaci.

Takmer dva a pol promile v dychu namerali riaditeľovi základnej školy v Sliači, keď ho zastavila policajná hliadka. Pred kamerou hovoriť nechcel, pochybenie ale priznáva a vysvetľuje ho takto: "Bol som pod silným tlakom, pochybil som, áno a budem niesť zodpovednosť," povedal riaditeľ školy.

"Bol prichytený vo štvrtok nadránom a nafúkal podľa mňa dosť veľké promile. Keď som sa s nim rozprávala, priznal, že teda áno, nafúkal a je to chyba," reagovala primátorka Sliača.

Svoj trest už riaditeľ školy pozná. "Okresný súd Zvolen vydal trestný rozkaz, ktorým uznal obvineného vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo mu uložil peňažný trest vo výške 600 eur a trest zákazu činnosti viesť motorové vozidla na dobu 24 mesiacov," potvrdila hovorkyňa súdu.

Mladý riaditeľ nepodal voči takémuto rozhodnutiu odpor, preto je rozhodnutie sudcu právoplatné. Zriaďovateľom základnej školy je mesto, sliačska primátorka má teraz hlavu v smútku. Zatiaľ nemá oficiálny dôvod ho prepustiť.

Viac sa dozviete v reportáži Martiny Kašiarovej


ZVOLEN/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Učiteľ

Dôležité udalosti