Pre kontaminovanú zeminu pod obchvatom Bratislavy obvinili jednu osobu

Red Bull Paper Wings 2019
Red Bull Paper Wings 2019 Zdroj: TV Markíza

Hrozia mu štyri až 10 rokov vo väzení.

Polícia objasnila prípad environmentálnej kriminality v súvislosti s výstavbou bratislavského nultého obchvatu, diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7.

Policajti Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave vykonali dňa 28.03.2019 na viacerých miestach Bratislavského kraja celkovo 11 domových prehliadok a prehliadok iných priestorov a pozemkov súvisiacich s environmentálnou trestnou činnosťou. V rámci týchto úkonov boli zadržané 4 osoby.

Viac informácií sa dozviete aj z reportáže: Veľká policajná razia: Pod obchvat Bratislavy sa má údajne voziť kontaminovaná zemina

Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie jednej fyzickej osobe ( M. J. H. ) a jednej právnickej osobe (bratislavskej spoločnosti s ručením obmedzeným pôsobiacej v stavebníctve) z trestného činu ohrozenia a poškodenia životného prostredia. 


Podľa informácií TV Markíza je obvineným vysokopostavený manažér spoločnosti D4R7, ktorá stavia bratislavský obchvat a rýchlostnú cestu. Je to občan Španielska.

Obvinený je stíhaný na slobode. Ďalšie 3 zadržané osoby (predstavitelia odpadkových a stavebných firiem) boli vypočuté v procesnom postavení svedkov a po vypočutí prepustené.

Za uvedené konanie hrozí v prípade preukázania viny v zmysle trestného zákona trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov. Vyšetrovanie tohto prípadu naďalej pokračuje. Z dôvodu, aby nedošlo k zmareniu vyšetrovania, bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť.

BRATISLAVA/TVnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kontaminácia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.