Taliani zachytili stovky telefonátov medzi Vadalom a Troškovou v čase, keď bola štátnou radkyňou

Mária Trošková.
Mária Trošková. Zdroj: TASR

Vadala na Slovensku dlhé roky podnikal, napísal o ňom zavraždený novinár Ján Kuciak.

Niekdajšia hlavná štátna radkyňa expremiéra Roberta Fica Mária Trošková v čase vykonávania tejto funkcie v obrovskom množstve telefonovala s kontroverzným podnikateľom Antoninom Vadalom.

Informuje o tom denník SME s odvolaním sa na taliansku investigatívnu novinárku Mariu Graziu Mazzolaovú, ktorá túto informáciu uviedla v talianskych médiách.

Okrem telefonátov s Troškovou podľa talianskych vyšetrovateľov Vadala agentovi talianskej polície v utajení tvrdil, že bol v čulom kontakte aj s vysokopostavenými ľuďmi na Slovensku.

Slová Mazzaolovej mal potvrdiť aj prokurátor z Benátok Bruno Cherchi. Vadalovo slovenské telefónne číslo Taliani odpočúvali od 12. októbra 2014 do 22. decembra 2015. Počas tohto obdobia tamojší vyšetrovatelia odpočuli 452 telefonátov medzi ním a Troškovou, ktorá predtým pôsobila ako asistentka poslanca Viliama Jasaňa zo Smeru.

Vadalu sledovali Taliani na Slovensku od roku 2014 do roku 2018. Na Slovensku dlhé roky podnikal, napísal o ňom zavraždený novinár Ján Kuciak, pre ktorého to bol posledný text v živote. Vadalu následne zatkla slovenská polícia a dnes je väzobne stíhaný v Taliansku pre drogovú trestnú činnosť.

Reportáž do Televíznych novín na Markíze spracoval René Medzihradský:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Telefonát

Dôležité udalosti