Bude Zuzana Čaputová udávať módu? Podľa stylistky na to má

Priebežné výsledky.
Zdroj: TASR

Podrobne sa pozrela aj na jej outfity, ktoré nosila pred rokmi.

Od 15. júna bude mať Slovensko po prvýkrát v Prezidentskom paláci ženu. Zuzana Čaputová vyhrala v poradí piate prezidentské voľby na Slovensku, v druhom kole porazila protikandidáta Maroša Šefčoviča.

Oslovili sme stylistku Lenku Škodovú, ktorá pravidelne hodnotí módne outfity v Teleráne, aby nám okomentovala štýl novej prezidentky.

Hodnotila jej oblečenie, keď bola ešte občianska aktivistka, cez oblečenie pri ohlásení kandidatúry a to, čo mala na sebe počas volieb. Jej názor si môžete prečítať pod fotografiami.

2013 - kauza Pezinská skládka

Zdroj: TASR

"Vidieť, že aj keď načrieme do archívov, pani Zuzana Čaputová má eleganciu v malíčku a dokazuje, že minimalistické kúsky fungujú vždy najlepšie a nič sa nimi nedá pokaziť. Biela klasická blúzka či košeľa sa dá kombinovať na milión spôsobov a vyzerá vždy dôstojne a upravene na každú príležitosť. Možno by som v dnešnej dobe stavila na hladký jednofarebný model bez zbytočných farebných lemov, ktoré sú zaväzujúce. Aj keď vtedy to bol veľký hit."

2014 - prijatie u prezidenta ako právničky za OZ Via Iuris

Zdroj: TASR

"Sako pôsobí viac ležérnejšie a pruhovaný vzor nevyjde nikdy z módy. Vzhľadom na situáciu by som zvolila možno inú, rafinovanejšiu kombináciu materiálov, ale podľa dostupnej fotky si myslím, že to módny prešľap určite nebol."

2018 - ohlásenie prezidentskej kandidatúry

Zdroj: TASR

"Čierno-biela klasika je stávkou na istotu a nemôže ňou dáma šliapnuť vedľa. Oceňujem decentný výber šperkov, ktorý dotvorili celý look."

2019 - hlasovanie v 1. kole prezidentských volieb

Zdroj: TASR

"Je vidieť, že pani Čaputová má zmysel pre eleganciu a nebojí sa farieb. Zvolila naozaj výrazné odtiene ružovej aj červenej, ktoré ale v jej prípade skvele fungujú. Vyzdvihla by som obzvlášť cyklámenový oversized kabát s tradičným slovenským motívom od dizajnérky Petry Toth. Symbolicky podčiarkol dôležitosť odovzdávania hlasu pri prezidentských voľbách a je sympatické, že podporuje slovenských dizajnérov."

Prezidentská debata po 1. kole volieb

Zdroj: TASR

"Je skvelé, že pani Čaputová sa nebojí kombinovať extravagantnejšie farby. Fialová a zelená sú na prvý pohľad kontrastné, ale predsa spolu ladia. Hlavne, ak sú doladené v tmavších odtieňoch. Čiže za mňa skvelá a odvážna kombinácia. Štýl pani Čaputovej mi mimoriadne pripomína štýl obliekania členiek britskej kráľovskej rodiny. Vojvodkyňa Kate či dokonca samotná kráľovná Alžbeta II. si rady trúfnu na výrazné farby. A hlavne žiadne vzory. To všetko dotvorí minimalistická a čistá línia strihov, ktoré zvýraznia krivky postavy."

Zdroj: TV Markíza

"Mnohí považujú čiernu za "smutnú" farbu, ale ja tvrdím, že práve v nej vynikne na postave to najlepšie a zároveň efektne ukáže aj samotný strih šiat. V tomto prípade by som upriamila pozornosť na jemne lodičkový výstrih, ktorý má čisté línie a outfitu dodáva decentný vzhľad a ženskosť."


BRATISLAVA/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti