Rekordný výherný tiket na Čaputovú má päťciferné číslo

Montreal s Tatarom zvíťazil vo Winnipegu 3:1.
Zdroj: TASR

Budúca prezidentka zarobila ľuďom, ktorí jej dôverovali, slušné peniaze.

Stávkári sa nenechali zahanbiť ani v 2. kole prezidentských v volieb, v ktorom s vyše miliónom hlasov zvíťazila Zuzana Čaputová pred Marošom Šefčovičom.

Oslovil sme tri najväčšie stávkové spoločnosti a investované peniaze do volieb majú aj päť ciferné čísla. Bookmakeri spoločností pri stanovení kurzov vychádzali z oficiálnych výsledkov hlasovania spred dvoch týždňov.

Jozef Petko zo stávkovej spoločnosti Niké pre tvnoviny.sk ozrejmil, že ich bookmakeri preferovali víťazstvo Čaputovej, a preto kurz na ňu klesol na 1,03 pred Šefčovičom (13). Až 85 percent stávok bolo na to, že Slovensko bude mať prvú prezidentku v histórii, a preto kurz na eurokomisára stúpal.

Pri tomto kurze jeden z tipujúcich stavil 943 eur na víťazstvo Šefčoviča, pričom výhra mohla byť až 12 262 eur. Dnes je jasné, že ich stávkujúci nevyhrá.

Po prvom kole vyplatili najvyššiu výhru na to, že Čaputová získa viac ako 37 percent hlasov. Tipujúci na to stavil 9 999 eur pri kurze 1,75 a vyhral 14 498 eur.

V stávkovej spoločnosti Fortuna po prvom kole jeden z tipujúcich dal najvyšší vklad - 2 500 eur - na víťazstvo Čaputovej pri kurze 1,09.

Podľa Andreja Čillíka na víťazstvo eurokomisára podali najviac tisíc eur pri kurze 13. Zaujímavé je, že ešte pred prvým kolom dal tipujúci na víťazstvo advokátky a občianskej aktivistky 15-tisíc eur pri kurze 1,28, čo je 19 200 eur.

Už je jasné, že za víťazstvo prvej prezidentky mu vyplatia 19 200 eur. Táto spoločnosť už vyplatila po 1. kole rovných 2 000 eur za víťazstvom Zuzany Čaputovej, pričom stávkujúci pri kurze 2 stavil rovnú tisícku.

Najvyššie stávky pred druhým kolom prezidentských volieb v stávkovej spoločnosti Niké boli na Čaputovú. A to 2 328 eur pri kurze 1,06:1 a na Šefčoviča 1 900 eur v kurze 17:1.

Ďakovná reč Zuzany Čaputovej po zvolení za prezidentku.

BRATISLAVA/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti