Ani Bratislava, ani Košice. Čaputovej najdominantnejšie víťazstvo sa zrodilo v inom okrese

Členovia okrskovej volebnej komisie s prenosnou hlasovaciou schránkou v rómskej osade v Trebišove.
Členovia okrskovej volebnej komisie s prenosnou hlasovaciou schránkou v rómskej osade v Trebišove. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

V žiadnom z okresov nedostala menej ako tretinu hlasov.

Na to, kto v ktorom okrese zvíťazili, sme sa pozreli v inom článku. Teraz vám ukážeme, aká silná bola podpora Zuzany Čaputovej aj Maroša Šefčoviča v každom jednom okrese.

Zuzana Čaputová zaznamenala rekordný výsledok na možno trochu netradičnom mieste. Nebol to ani jeden z okresov v Bratislave či Košiciach, ale v Dunajskej Strede. Hlasovalo tam za ňu až 83,94 percenta zúčastnených voličov. Zároveň treba podotknúť, že v tomto okrese využilo právo odovzdať svoj hlas budúcemu prezidentovi, resp. prezidentke, iba 30,55 percenta oprávnených voličov, čím sa zaradil medzi okresy s najnižšou účasťou. 

Maroš Šefčovič vyhrával najmä na východnom Slovensku. Jeho najsilnejším okresom sa stala Snina, kde zaňho hlasovalo 67,76 percenta ľudí, teda niečo cez dve tretiny. Aj v tomto okrese však bola účasť podpriemerná, volebné právo využilo iba 32,59 percenta občanov.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že najslabší Čaputovej výsledok bol v okrese Snina (32,23 %) a Šefčovičov v okrese Dunajská Streda (16,05 %).

Kompletné interaktívne mapy úspešnosti oboch kandidátov nájdete tu


BRATISLAVA/ tvnoviny.sk, ml

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti