Stretli sme sa s hrdou matkou prvej slovenskej prezidentky

minca_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

V rodnom Pezinku Zuzany Čaputovej sme tiež natrafili na jej učiteľku zo základnej školy.

Prežívala s ňou predvolebnú kampaň a bola pri nej až do finále prezidentských volieb. Jedna druhej boli veľkou oporou. Katarína Strapáková je mama prvej prezidentky v histórii Slovenska Zuzany Čaputovej. Stretli sme sa s ňou na záhrade domu, kde Zuzana vyrastala.

Pani Katarínu sme zastihli pri sporáku. Práve varila tradičný nedeľný obed a nie pre hocikoho. Pre svoju dcéru Zuzanu Čaputovú s priateľom a vnúčatá. Prezradila nám, že budúca pani prezidentka si pochutí na kuracom či morčacom mäse.

Mama Zuzany Čaputovej je hrdá na dcéru. Ako povedala, prechádzala si aj neľahkými životnými situáciami, ale spoločnými silami to stále zvládli. Rodina držala vždy pokope a chce, aby to tak bolo, aj keď sa stala prezidentkou. Je rada, že sú si blízke.

„Pre mňa vždy ostane ako moje dieťa, dokedy bude žiť. Budem jej pomáhať, ako budem vedieť. Určite počítame s tým, že sa život zmení a hlavne jej, ale aj nám všetkým. Budem si na to musieť zvyknúť, lebo my sme boli zvyknuté stráviť spolu veľa času. Ona vždy myslela aj na maminu," vyhlásila hrdá matka budúcej hlavy štátu.

Na Zuzanu Čaputovú sú pyšní nielen rodičia, ale aj jej učiteľka zo základnej školy. Elena Ďurmanová si na Zuzanu pamätá veľmi dobre. Učila ju prírodovedu a chémiu. No a aká vtedy bola?

Pozrite si reportáž Romana Ruttkaya:


PEZINOK/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti