Inštitút Václava Klausa „sa pustil“ do Čaputovej: Vyhrala zúfalosť a veľmi skromná kvalifikácia

Montreal s Tatarom zvíťazil vo Winnipegu 3:1.
Zdroj: TASR

Vraj nič nedokázala a nikto nevie, kto ju platí.

Po gratuláciách novozvolenej prezidentky Zuzany Čaputovej prichádzajú aj menej pozitívne reakcie na jej adresu. Český Inštitút Václava Klausa vyjadril názor, že nová slovenská prezidentka má údajné slabú kvalifikáciu, nič nedokázala a nikto nevie, kto ju platí.

„Jej zvolenie je smutným vysvedčením zúfalosti slovenskej politiky a stavu tamojšej demokracie," povedal výkonný riaditeľ inštitútu Jiří Weigl.

Hneď v úvode prehlásenie exprezidentovho tímu stojí, že „Slovensko má smolu. Už po druhýkrát krajina, ktorá sa potýka s absenciou dlhšej tradície vlastnej štátnosti, vystavila bianco šek neznámej osobe, aby jej stále v čele...Zuzana Čaputová má jedinú známu prednosť a výhodu, okrem toho, že je žena - doteraz nič nespravila, nikto ju nepozná a tak o nej nie je čo povedať. Ani v dobrom, ani v zlom," informuje český blesk.cz.

Pezinská skládka ako komunálny príbeh

Riaditeľ ďalej píše, že účasť Čaputovej v spore o pezinskú skládku je komunálny príbeh, ktorý nepresiahol hranice jej bydliska. Weigl o jej zbieraní podpisov na zrušenie Mečiarových amnestií sa vyjadril takto: „"Naozaj veľmi slabá kvalifikácia pre najvyššiu politiku, a to dokonca vrcholovú".

Klausov inštitút varuje pred tým, čo Čaputová hovorila a robila po vstupe do volebnej kampane. „Jej slová, sľuby a priority nejde ničím verifikovať, jej životná dráha a činy nemôžu byť zásadným vodítkom," povedal Weigl.

Inštitút hovorí o tom, že najhoršie je to, že nikto poriadne nevie pozadie celého projektu okolo Čaputovej a pýta sa kto za ním stojí, kto ho platí a čo za to chce a prečo dostala prednosť pred osvedčeným matadorom európskej politiky Marošom Śefčovičom.

PRAHA, BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.