Fico okomentoval novú Kiskovu stranu. Označil ho za najlenivejšieho politika, akého kedy zažil

Channing Tatum
Zdroj: TASR

Video zverejnil prezident v stredu ráno na svojom Facebooku.

Chce spojiť slušných a ochotných ľudí a zmeniť našu krajinu k lepšiemu. Hovorí to vo videu dosluhujúci prezident Andrej Kiska. Oficiálne v stredu ráno oznámil, že zakladá novú stranu.

Jeho krok už vzbudzuje reakcie politikov. Predseda koaličného Smeru-SD Robert Fico zverejnil na svojom Facebooku video, kde sa vyjadruje ku Kiskovej novej strane a aj na adresu samotného dosluhujúceho  prezidenta.

"Rozhodnutie pána prezidenta Kisku založil novú politickú stranu vítam a osobne sa z neho aj teším. Napravo od stredu prichádza nový kohút a na tom malom pravicovom smetisku sa budú musieť viacerí pomestiť...Pán prezident Kiska je jeden z najlenivejších politikov, akých som kedy za 25 rokov politickej kariéry videl..on nechce nič iné, iba sa dostať k moci..." povedal Fico.

zdroj: Facebook/RobertFico

Predsedsa parlamentu Andrej Danko reagoval na novú stranu Andreja Kisku so slovami, že každý má právo na svoje šťastie.

"Vždy mu hovorím, že sa mu čudujem. Ide do ťažkého boja, je to iné, ako byť v prezidentskom paláci," povedal Danko. Založenie Kiskovej strany ale berie ako fakt. "Rozhodol sa, má svoju predstavu. Dôležité je, aby mal transparentné financovanie, vnútorné demokratické mechanizmy, v názve aby nemal svoje meno," doplnil Danko.

Na sociálnej sieti Alojz Hlina z KDH zverejnil niekoľkoriadkový status.

Začína úvahou o demokracii. "Úvaha, že silnieme delením, nie je správna úvaha. Rovnako ako nie je pravdou, že čím viac strán, tým viac demokracie. Tu kábel-tam kábel. Tu strana – tam strana. Minulú nedeľu v kostole čítali evanjelium o márnotratnom synovi. Na Slovensku je teraz, žiaľ, strašne veľa ľudí, ktorí volia Smer, Kotlebu, Kollára, sú pripravení to hodiť aj Harabinovi,"napísal.

Pokračoval slovami, že „úlohou nie je znova a znova prerozdeliť voličov, ktorí chcú slušné a normálne Slovensko. Úlohou dňa je aj previezť na tento breh čo najviac ľudí z toho druhého brehu. Smer sa rozpadá, najväčší potenciál prijať ľudí z druhého brehu má KDH, či sa to niekomu páči alebo nie. Pre demokraciu na Slovensku je teraz dôležité previezť na náš breh čo najviac bývalých voličov Smeru,“ napísal na svojom Facebooku.

Tému spracovala Martina Töröková.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Reakcie

Dôležité udalosti