Do redakcií prišiel prepis rozhovoru medzi Kočnerom a Matovičom. Poslanec za tým vidí Železníka, ten zareagoval

Bernardo Silva z Manchesteru City oslavuje gól v dueli na pôde Fulhamu.
Zdroj: koláž TV Markíza/TASR

Železník mu vraj napísal, odkiaľ môže čakať odvetu za jeho nezákonné aktivity.

Ďalší prepis rozhovoru Mariana Kočnera. Vo štvrtok sme listom dostali anonym, na ktorom je vraj časť rozhovoru medzi obvineným podnikateľom a poslancom Igorom Matovičom. Bavili sa údajne o úplatkoch, ktoré mali spôsobiť pád vlády Ivety Radičovej. Igor Matovič považuje list za podvrh. Hovorí, že sa s Kočnerom nikdy o týchto veciach nerozprával.

List prišiel do viacerých redakcií. Na jednej strane pod názvom Kočner - Matovič, časť prvá, je rozpísaný údajný rozhovor medzi oboma mužmi. V úvode má Kočner Matoviča chváliť za odvahu, s ktorou zverejnil ponuku na 20-miliónov úplatok, ktorý mu vraj núkali za pád vtedy ešte vznikajúcej vlády Ivety Radičovej. Neprijatím peňazí a zverejnením celej veci vraj nasrdil istých ľudí.

M. Kočner: „Inak Plešatý s Mirom boli na vás pekne na***tí."
I. Matovič: „Jakže za tých 29? Myslel som si. Vy by ste to položili za 20? Ja nebudem nikomu žrať z ruky a toľko krmiva ani nemajú (smiech)."
M. Kočner: „Myslíte? Koľko by bolo treba? 50?"
I. Matovič: „To né, fakt by dali toľko?"
M. Kočner: „Pozrite sa, veď o čom to celé je? Stačí povedať. Môžem sa na to spýtať, vždy sa dá. Plešatý je ješitný, ale Fedor má na neho vplyv. A Miro má teraz iné starosti, no viem sa spýtať aj u iných."
I. Matovič: „To fakt? Už by to bolo teraz okaté, nie je pravda, že ma Radičová totálne vytočila."

Matovič to v anonyme nakoniec odmieta, ale s tým, že ho Radičová vytočila s programovým vyhlásením vlády. Ďalej je tam údajne debata o rôznych veciach, od Majského po lyžovačku na Donovaloch.

Igor Matovič minulý týždeň predtým ako zverejnil SMS komunikáciu medzi Marianom Kočnerom a Petrom Šufliarskym povedal, že sa mu vyhrážajú, ak zverejní SMSky, pôjde von záznam jeho rozhovoru s Kočnerom. Stretnutie Matovič priznal, o tomto anonyme však tvrdí, že je to výmysel.

„Niekto je kreatívny a zrejme chlapci, ktorým som odstrelil Šufliarskeho, majú strach, že jak to bude pokračovať, tak zvolili cestu diskreditácie, ale mohli si to trošku lepšie povymýšľať. Samozrejme ani jedno slovo neni moje, všetko sú to bludy napísané, takých môžem spísať za noc 25 listov," povedal Igor Matovič pre TV Markíza.

Zároveň dodal, že si je istý, že sa o tomto s Kočnerom nebavili. „Na tisíc percent nie," dodal Matovič. Za napísaním listu vidí Antona Železníka, ktorý mu poslal pred tlačovkou o Šufliarskom spomínané SMSky, že pôjde von aj jeho komunikácia s Kočnerom.

Oslovili sme preto aj Antona Železníka, ktorý pred pár dňami naznačil, že sa na Matoviča niečo chystá. Jeho odpoveď sme dostali krátko po 19.00 h.

„Niečo podobné, no asi iba pätinu z tohto som čítal pred rokmi, vtedy mi to nič moc nehovorilo. Toto je ale niečo neskutočné, hoci zmysel by to dávalo, aj podľa mojich informácií. Ja som už pred rokmi Igora Matoviča informoval, že kto asi na neho zbiera materiály. A napriek tomu, že mňa hnusne očiernil pred celým Slovenskom minulý týždeň, napísal som mu znova, odkiaľ môže čakať odvetu za jeho nezákonné aktivity," napísal Železník v sms správe.

Naopak Igor Matovič hovorí, že na potvrdenie jeho slov o tom, že anonym je výmysel, stačí jednoduchá vec. „Ale však keď hovoria, že majú rozhovor, tak nech zverejnia rozhovor, ja sa toho nebojím," dodáva Matovič.

Téme sa venoval reportér MIchal Hečko.

Prepis časti komunikácie medzi oboma mužmi.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Iveta radičová

Dôležité udalosti