Mariana Kočnera spájajú s ďalšou vraždou

17_kocner_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Televízia Markíza zistila, že v súvislosti s mafiánskou popravou bývalého bossa Jána Takáča, spomenul podnikateľovo meno Peter Tóth.

Mariana Kočnera spájajú s ďalšou vraždou. Televízia Markíza zistila, že v súvislosti s mafiánskou popravou bývalého bossa Jána Takáča, spomenul podnikateľovo meno Peter Tóth. Exsiskár policajtom opísal aj možný motív. Kočner mal mať podľa neho so šéfom podsvetia spory ešte z čias kauzy Technopol.

Pozrite si reportáž Zuzany Ferenčákovej


Jána Takáča zavraždili za bieleho dňa na bratislavských Kramároch ešte pred 16-timi rokmi. Do hlavy a hrude ho strelec zasiahol minimálne 10-timi ranami. K tejto vražde sa priznal nielen nájomný vrah zločineckej skupiny piťovcov, ale aj sám šéf gangu Juraj Ondrejčák.

Vrah Ľuboš Zelman vraj stihol vystriedať niekoľko zbraní, samopal sa mu totiž zasekol. Na mieste s ním boli aj ďalší a tí mali mať aj granát.

Motívom vraždy mali byť osobné spory Jána Takáča a Juraja Ondrejčáka. Teraz sa však objavilo ďalšie svedectvo. Poskytol ho Peter Tóth. Ten ešte minulý týždeň vypovedal pred vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry k okolnostiam vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Na tomto výsluchu podľa našich informácií spomenul aj starú mafiánsku vraždu.

Exsiskár mal do zápisnice uviesť, že likvidácia Jána Takáča nebola len iniciatívou Juraja Ondrejčáka alias Piťa, ale v nej podľa jeho informácií mal mať prsty aj Marian Kočner.

Peter Tóth pred vyšetrovateľom povedal, že sa to dozvedel pomerne nedávno. S Takáčom mal údajne obvinený podnikateľ spor. Týkal sa podielov v prípade kauzy Technopol z 90. rokov.

Ján Takáč si údajne na podiely nárokoval, no Marian Kočner mu ich vraj nechcel dať. Zavraždený šéf podsvetia mal dokonca podľa Tótha na podnikateľa vystreliť a zasiahnuť ho.

Na vražde Jána Takáča sa mal podľa výpovede Petra Tótha Marian Kočner podieľať tak, že vražednému komandu dodal zbrane cez iného mafiána. Kočner ale v tomto prípade obvinený nie je. V stredu však vypovedal na národnej kriminálnej agentúre Juraj Ondrejčák alias Piťo.

Či Piťa konfrontovali aj so zisteniami Petra Tótha, zatiaľ jasné nie je. Viac neprezradili ani na úrade špeciálnej prokuratúry. Isté však je, že tieto závažné tvrdenia budú musieť policajti preveriť.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.