Penzisti môžu aj tento rok využiť príspevok od štátu na rekreáciu. Tu sú podmienky

dvojakakvalita_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Záujem o rekreáciu je enormný, no oddychovať za menej peňazí nebudú všetci.

Radi by ste strávili týždeň niekde v kúpeľoch alebo na horách? Aj tento rok môžu penzisti využiť od štátu príspevok na dovolenku. Záujem o rekreáciu je enormný, no oddychovať za menej peňazí nebudú všetci.

Seniori, ktorí majú záujem, sa už môžu v týchto dňoch prihlasovať na zľavnené pobyty v kúpeľoch a rekreačných zariadeniach. Ak splnia podmienky, štát im aj tento rok prispeje 50 eur.

Pobyty sa začínajú zvyčajne v máji a trvajú až do jesene.

Oddychovať nebudú ale všetci. Ak sa chcete aj vy zrekreovať, nesmiete pracovať, čo znamená, ani brigáda na pár mesiacov. Nárok na takýto dotovaný pobyt nemajú už niekoľko rokov ani invalidní dôchodcovia.

Na všetkých sa nedostane aj preto, že ministerstvo práce priznalo na rekreačné pobyty dotáciu iba vo výške necelých 600-tisíc eur. To vystačí na približne 12-tisíc penzistov. Pobyty organizuje Jednota dôchodcov, ktorá má zmluvy s vybranými kúpeľnými zariadeniami po celom Slovensku, Konfederácia odborových zväzov ponúka svoje hotely Sorea a Odborový zväz potravinárov Penzión Oravská horáreň na Orave.

Cena za pobyt sa môže samozrejme líšiť podľa sezóny, kvality ubytovania, ale aj od počtu liečebných procedúr. Niektoré zariadenia akceptujú aj jedno dieťa na prístelke, takže starí rodičia si môžu zobrať vnúča.

Informácie aké pobyty, kedy a za akú cenu môžete využiť, nájdete v kluboch dôchodcov, v tlači aj na webových stránkach organizátorov. A na základe toho stačí urobiť rezerváciu.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Príspevok

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.