Novým ministrom financií sa stane Ladislav Kamenický

1004_Telerano_10_04_P20_St_06_00.mp4
Zdroj: TASR

Ponuku prijal s rešpektom, ale oficiálne svoju víziu povie až po vymenovaní prezidentom.

Novým ministrom financií by sa mal stať Ladislav Kamenický. Ten v súčasnosti pôsobí ako predseda Výboru NR SR pre financie a rozpočet a je tiež členom výboru pre európske záležitosti. Informáciu ako prvý priniesol portál Aktuality.sk. Oficiálne to už potvrdil aj predseda Smeru-SD Robert Fico a premiér Peter Pellegrini.

Fico ho navrhne predsedníctvu strany, ktoré zasadne budúci týždeň v pondelok alebo v utorok. Do vymenovania nového ministra financií má viesť rezort financií premiér Pellegrini. Nový minister by mal nastúpiť po Veľkej noci. 


V súvislosti s postom ministra financií sa spomínali viaceré mená. Fico pôvodne presadzoval Františka Imreczeho, ktorý pôsobil na poste šéfa finančnej správy. Z funkcie odišiel pre kauzu colných podvodov s čínskym tovarom. Hovorilo sa práve aj o poslancovi Národnej rady Ladislavovi Kamenickom. Podpredseda Smeru-SD Richard Raši vravel, že v hre sú aj iné mená, ale nekonkretizoval ich.

Kažimír bol ministrom financií od roku 2012. V NBS strieda Jozefa Makúcha. Ten oznámil v novembri minulého roka Bankovej rade NBS, že chce z tohto postu predčasne odísť. Oficiálne sa pritom malo skončiť jeho funkčné obdobie v roku 2021.


Reakcia Kamenického

Kamenický verí, že bude mať aj dôveru predsedníctva Smer-SD a schváli jeho nomináciu. Ponuku od Pellegriniho a Fica prijal s „veľkým rešpektom" a ďakuje za prejavenú dôveru.

„Následne, ak budem vymenovaný prezidentom za ministra financií, rád predstavím verejnosti a médiám svoju víziu a vyjadrím sa aj k aktuálnemu stavu rokovaní o nových návrhoch v rámci koalície. Až do môjho vymenovania sa nebudem k mojej nominácii ďalej vyjadrovať," citoval Kamenického vyjadrenie vedúci tlačového oddelenia sociálnych demokratov Ján Mažgút.


BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti