Vlček si odsedí 12 rokov za únos exmanželky Andrey

Miroslav Vlček.
Miroslav Vlček. Zdroj: TV Markíza

Mladá žena zmizla v decembri 2016 po tom, ako priviedla dieťa do škôlky.

Krajský súd v Trnave v utorok (9. 4.) potvrdil pre Miroslava Vlčeka dvanásťročný trest za únos exmanželky. Prokurátor ho vinil zo zločinu pozbavenia osobnej slobody formou účastníctva. Matka je dodnes nezvestná.

Odsúdený na súd neprišiel, zastupoval ho náhradný obhajca. Po pojednávaní vyhlásil, že nie je s rozsudkom spokojný a po dohode s klientom zváži mimoriadny opravný prostriedok.

Zdroj: TV Markíza

Andreu Vlčekovú mali podľa polície uniesť spred škôlky v Hlohovci, kam priviedla dieťa ešte 13. decembra 2016. Mestské kamery zachytili nielen auto, v ktorom ju mali únoscovia prevážať, ale aj akési sprievodné vozidlo. Odvtedy matku dvoch detí nikto nevidel.

Policajti z protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry zistili, že trojica ju údajne odovzdala po únose Vlčekovi vo Veľkých Ripňanoch.

Podľa výpovede jedného z nich ju údajne nútil prepísať podiely v spoločných kšeftoch. Čo sa s ňou dialo ďalej, vraj nevedia. No faktom je, že Vlčekovej odvtedy niet a nenašli ani jej telo, hoci policajti kopali na viacerých miestach.TRNAVA/TV Markíza, zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Miroslav Vlček

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.