Mrazivá predpoveď počasia. V týchto oblastiach bude snežiť

Sneženie v Bratislave.
Sneženie v Bratislave. Zdroj: TASR

Prudká zmena príde vo štvrtok.

Ešte posledné hodiny si užívajte príjemné, teplé a slnečné počasie. Predpoveď na víkend je doslova mrazivá. SHMÚ upozorňuje, že sa výrazne ochladí, v stredným polohách bude dokonca aj snežiť.

V utorok aj v stredu ešte veľkú zmenu nečakajte. Teploty sa budú pohybovať do príjemných 23 stupňov, na severe bude chladnejšie, okolo 16 stupňov. Na niektorých miestach sa objavia prehánky. V stredu sa má aj rozfúkať, a to najmä na východe, kde môže rýchlosť vetra dosiahnuť v nárazoch až 60km/h.

Prudká zmena príde vo štvrtok. Bude veterno a na pocit chladno. Meteorológovia očakávajú miestami prehánky alebo dážď, od cca 1200 m sneženie. Najnižšia nočná teplota 7 až 2, v údoliach okolo 0 stupňov. Najvyššia denná teplota 8 až 14, na severe 4 až 8 stupňov. Fúkať bude prevažne severovýchodný vietor 20 až 40 km/h, v nárazoch miestami 55 až 70 km/h.

Snežiť bude už v stredných polohách

No a predpoveď na piatok je ešte hrozivejšia. Opäť veterno a chladno, sneženie hlásia dokonca už od stredných polôh (551 do 1100 m). Na východe dážď alebo prehánky. Najnižšia nočná teplota 4 až -2 stupne, najvyššia denná teplota 1 až 7, na juhozápade do 11 stupňov.

No a predpoveď na víkend nie je vôbec pozitívna. SHMÚ informuje, že budú prehánky, v sobotu opäť varujú pred snežením od stredných polôh. Najnižšia nočná teplota 4 až -2 stupne, najvyššia denná 5 až 11, na severe miestami okolo troch stupňov.

V nedeľu by malo snežiť už len vo vyšších polohách, bude však zamračené a miestami opäť prehánky. Najnižšia nočná teplota 4 až -2 stupne, najvyššia denná teplota 5 až 11 stupne.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sneženie

Dôležité udalosti