Lovci lebiek vypátrali odsúdeného muža za vraždu v košickom podsvetí

Danilo Pereira z Porta na tlačovke pred prvým štvrťfinále LM na pôde Liverpoolu.
Zdroj: Prezídium PZ SR

Kinloviča chytili v českom Rakovníku.

Slovenským policajtom sa prostredníctvom spoločnej akcie s českými kolegami podarilo zadržať 51-ročného Petra Kinloviča z Košíc, ktorý bol právoplatne odsúdený za vraždu, spáchanú ešte v roku 2000 počas vybavovania si účtov medzi gangmi na východnom Slovensku. Muža vypátrali v stredočeskom Rakovníku.

Na hľadaného vydal začiatkom januára košický súd Európsky zatýkací rozkaz. "Okrem vraždy z roku 2000 je aktuálne obvinený aj z ďalšej vraždy spáchanej v spolupáchateľstve, za ktorú mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 12 až 15 rokov, alebo výnimočný trest na doživotie," uviedla hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

"Ďalšiemu trestu sa chcel vyhnúť, a aby po sebe zahladil všetky stopy a sťažil vypátranie, odhlásil si trvalý pobyt zo Slovenska a ukrýval sa najmä v Nemecku a v Českej republike," dodala.

V rámci pátracej akcie Argo 1 sa policajtom podarilo zistiť, že hľadaný sa pohybuje v Rakovníku, ktorý leží asi 60 kilometrov od Prahy. "Pripravenou a rýchlou operatívnou akciou sa policajtom podarilo muža zadržať bez toho, aby stačil klásť odpor," priblížila.

Peter Kinlovič je momentálne vo väzbe a čaká na rozhodnutie súdu o jeho vydaní na Slovensko.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti