Alena Zsuzsová vypovedala v prípade ďalšej vraždy

Hasiči nesú nájdenú bombu.
Zdroj: TASR

Vypočúvalli ju za múrmi nitrianskej väznice.

Alena Zsuzsová vypovedala v prípade ďalšej vraždy. Po tom, čo je od konca septembra 2018 spolu s ďaľšími tromi mužmi obvinená a väzobne stíhaná v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, sa v stredu opäť posadila pred vyšetrovateľov protizločineckej jednotky NAKA.

Policajtov zaujíma vražda exprimátora Hurbanova Lászloa Basternáka. Z tohto zločinu Alenu Zsuzsovú spolu s ďalšími mužmi obvinili koncom januára tohto roka.

Zdroj: TV Markíza

Obvinenú neprevážali do nitrianskej pobočky NAKA, vypočúvali ju priamo za múrmi väznice.

Exprimátora Hurbanova sa pokúsili zlikvidovať viackrát. Neúspešne aj štyri mesiace pred dokonanou vraždou.

Za úkladnú vraždu odsúdili Štefana Kaluzu, ktorý dostal 25 rokov. No už vtedy vyšetrovatelia pracovali s verziou, že on bol len vykonávateľom. Exprimátora vraj nepoznal, ale niekoho sa bál.

Zdroj: TV Markíza

Vražda sa stala krátko pred komunálnymi voľbami v čase, keď vrcholil boj o primátorské kreslo. V Hurbanove sa zjavila Alena Zsuzsová a Zoltán Andruskó. Z rozsudku vyplýva, že obaja prispievali na kampaň Basternákovmu protikandidátovi. Zsuzsová vtedy vypovedala, že sa s ním dohodla na akejsi protislužbe.

"Že mu pomôže s predvolebnou kampaňou, a ak vyhrá parlamentné voľby, zamestná ju ako asistentku. Ak primátorské voľby, ako sekretárku. To miesto nepotrebovala z dôvodu, že by nemala z čoho žiť, lebo hoci je už sedem rokov nezamestnaná, mesačne si dokáže zarobiť 700 až 1 000 eur tým, že kupuje a predáva vlasy," píše sa vo výpovedi Aleny Zsuszsovej.

V prípade po rokoch nastal posun, Kaluza začal s vyšetrovateľmi spolupracovať.


NITRA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti