Hrnko dostal po leteckom nešťastí aj nenávistné správy: Toto odkázal všetkým neprajníkom

Poslanec všetko zverejnil na sociálnej sieti.

Letecké nešťastie Boeingu 737 medzi Etiópiou a Keňou začiatkom marca otriasla Slovenskom. Poslancovi Antonovi Hrnkovi (SNS) pri havárii lietadla zahynula manželka Blanka, dcéra Michaela aj syn Martin.

Už minulý týždeň sa objavili informácie o príčinách pádu lietadla a aj to, že pozostalí v USA chystajú na leteckého giganta žalobu.

K nešťastiu sa po meciaci prvýkrát vyjadril prostredníctvom Facebooku aj samotný Hrnko. Napísal niekoľkoriadkový status. "Už som to raz povedal. Ani svojmu najväčšiemu nepriateľovi by som neželal, aby ho postihlo niečo podobné ako mňa," začal Hrnko.

Pokračoval, že nikdy v živote nikomu neželal nič zlé. "Určite som vedome nikomu nič zlého neurobil. To, že mám svoj politický názor a že ho presadzujem, je moje sväté právo a je to jeden zo základných výdobytkov novembra 1989. Stále viac sa však presvedčujem, že mať iný politický názor je dôvodom šíriť nenávisť až za hrob," napísal Hrnko.

Poslanec hneď po tragédií dostal tisíce kondolencií. "Mnohí sa vyjadrili, že síce so mnou politicky nesúhlasia, ale so mnou spolucítia. Som im za to všetkým vďačný. Síce bolesť to neodstráni, ale aspoň u človeka vznikne pocit, že na tomto svete nie je sám," písal.

Priznal, že na sociálnych sieťach dostal aj odkazy, ktoré nechcel "radšej" bližšie rozvádzať. "Všetkým im odpúšťam, lebo zloba a nenávisť je to najhoršie, čo môže ľudskú bytosť degradovať na úroveň toho najhoršieho, čo si vieme predstaviť. Ani jednému z nich neželám nič zlé. Želám im len to najlepšie, čo ich v živote môže postihnúť. Ale keby sa im náhodou niečo zle prihodilo, prosím Boha, aby sa nenašli takí ľudia ako oni, ktorí by ich bolesť ešte viac rozjatrili".

Na záver pridal svoje heslo, ktorým sa riadi celý život: "ak si niekto myslí, že som robil niečo iné, má možnosť pustiť sa do skúmania môjho života a vyvrátiť to. Niet nič ľahšieho!"

zdroj: Facebook/AntonHrnko

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Anton hrnko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.