Tešila sa na návrat syna zo zahraničia, zatiaľ sa tak nestane. Chlapec skončil u pestúnov

Brian odišiel do cudziny so svojim otcom. Tomu však v byte našli drogy a zadržala ho polícia.

Malý Brian z Levíc odcestoval pred rokom a pol s otcom do Spojeného kráľovstva. Jeho mama dúfala, že to bude len dočasne.

To sa ale nestalo. Brianovmu otcovi našli v byte drogy. Zadržali ho a chlapca úrady odovzdali pestúnom. Mama sa dozvedela, že chlapec je v zlom psychickom stave, no odvtedy sa s ním ani s jeho otcom nevie spojiť.

Nepríjemnú situáciu rieši aj Centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže. Minulý týždeň malo byť v anglickom Newcastli súdne pojednávanie, na ktorom sa už malo rozhodnúť o prevoze chlapca na Slovensko. Nestalo sa tak.

Chlapcovu mamu prekvapil mail, ktorý dostala od tamojšieho sociálneho kurátora. V ňom sa píše, že Brian sa má dobre. Chodí do školy, usilovne pracuje na svojej angličtine a dobre mu ide matematika. Každý deň hrá futbal, cvičí karate a teší sa z toho.

Mail obsahuje aj veľa ďalších otázok, ktoré Brianovu mamu doslova urážajú. Sociálny kurátor vraj príde na Slovensko k Brianovej mame domov, aby sa presvedčil, do akých pomerov sa má chlapec vrátiť.

Priložili aj fotografie pestúnskej rodiny a zopár fotografií o tom, ako je Brian v cudzej anglickej rodine šťastný.

Viac v reportáži Zuzany Fečovej a Karola Mindáka


LEVICE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Levice

Dôležité udalosti