Miroslav Marček sa priznal k vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

Miroslav Marček po vzatí do väzby.
Miroslav Marček po vzatí do väzby. Zdroj: TASR/ Dušan Hein

Robili s ním ďalšie procesné úkony.

Veľký zvrat v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Miroslav Marček začal rozprávať. Muž, ktorý doteraz pri poprave novinára figuroval ako šofér, sa vraj dnes vyšetrovateľovi priznal, že to on je ten, kto dvojicu zastrelil.

V sprievode maskovaných policajtov a v nepriestrelnej veste vošiel Miroslav Marček do budovy Národnej kriminálnej agentúry v Nitre dnes ráno. Tvár si neskrýval.

Počas štvrtkovej výpovede sa mal priznať, že nie Tomáš Szabó ale on zastrelil Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Oficiálne to doposiaľ nikto nepotvrdil. Podľa viacerých zdrojov ale Miroslav Marček vyšetrovateľovi aj podrobne popísal, čo sa stalo vlani vo februári vo Veľkej Mači.

Marček sa údajne len nedávno priznal k inej vražde podnikateľa z Kolárova Petra Molnára.

Pri poprave Kuciaka mal Marček podľa pôvodného obvinenia strelcovi pomáhať ako vodič. Podľa najnovšej výpovede ale vodiča robil Szabó. Marček vyšetrovateľom v minulosti priznal, že viackrát bol vo Veľkej Mači číhať, avšak to, že by tam bol aj v deň vraždy novinára a jeho snúbenice popieral.

Po asi piatich hodinách odviezlo Miroslava Marčeka špeciálne policajné komando. Marčeka previezli do Veľkej Mače a potom do Kolárova. Tam hermeticky uzatvorili most. Asi dvadsiatka policajtov v kuklách sa zdržiavala pri rieke, k Váhu podľa všetkého zobrali aj Marčeka. K tomu, čo tam hľadali, sa zatiaľ nikto oficiálne nevyjadril.


NITRA/tvnoviny.sk, TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti