Domáce

Počasie nás dlho tešiť nebude. Príde ochladenie

Daždivé počasie - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Dáždniky neodkladajte.

Družica

Meteorologická družica zachytáva nad nami stále veľa nesúvislej oblačnosti. Zasahuje k nám brázda nízkeho tlaku vzduchu a v nej sa tvorí mohutná oblačnosť. No a zajtra sa situácia výraznejšie nezmení.

Zrážky

Dáždniky preto určite neodkladajte, vo vzduchu je stále veľa vlhkosti a zrážky sa budú u nás tvoriť aj naďalej a to vo forme prehánok, alebo búrok, pri ktorých môže cez deň pri búrkach napršať až do 40 milimetrov vody na meter štvorcový a to znamená, že sa môžu tvoriť lokálne zatopenia.

Teploty

Stále zostávame v teplom a vlhkom vzduchu, preto sa Slovensko bude aj zajtra nachádzať v teplotnom pásme 20 až 25 stupňov, teplejšie môže byť na juhovýchode územia.

Vietor

Zajtra sa zmení iba jeho smer, bude fúkať prevažne slabý juhozápadný, len pri búrkach samozrejme prechodne zosilnie.

Noc

V noci bude spočiatku ešte doznievať zrážková činnosť, pri ktorej môže napršať lokálne do 20 milimetrov zrážok. V ranných hodinách sa budú vytvárať lokálne hmly. Do rána sa ochladí na 16 až 10 stupňov.

Predpoveď na zajtra

Na západe bude oblačnosť počas dňa premenlivá a okolo poludnia sa začnú tvoriť prehánky, alebo búrky, ktoré môžu byť ojedinele aj výdatnejšie. Teplota vystúpi na 21 až 25 stupňov.

Na strednom Slovensku bude tiež polooblačno až oblačno s tým, že okolo poludnia sa oblačnosť ešte zväčší a vyskytnú sa početné prehánky a búrky, ktoré môžu byť lokálne aj s krupobitím. Na severe bude okolo 19 až 21 stupňov, na juhu sa oteplí do 25 stupňov.

Na východe Slovenska bude dopoludnia menej oblakov a okolo poludnia už bude na oblohe kopovitá oblačnosť, ktorá môže prerásť do silnejších prehánok a búrok. No a tie budú na niektorých miestach aj výdatnejšie a dokonca nie je vylúčené, že budú sprevádzané aj s krupobitím. Teplota tu vystúpi na 20 až 26 stupňov.

Hory

Na horách bude premenlivá veľká oblačnosť s prehánkami alebo búrkami, ktoré môžu byť aj intenzívne. V nadmorskej výške 1 500 metrov bude okolo 12 stupňov.

Bio

Bio sa zajtra zmení na trojku, čo je mierna záťaž.

Predpoveď na štyri dni

V ďalších dňoch si pripravte o niečo teplejšie oblečenie. Vo štvrtok sa počasie zmení, pretože bude cez naše územie postupovať studený front, ktorý prinesie so sebou nielen veľkú oblačnosť a zrážky, ale aj ochladenie a vietor. Teplota vystúpi na 15 až 20 stupňov.

V piatok bude ešte chladnejšie a to 12 do 19 stupňov. Počasie však bude menej oblačné a ak sa vyskytnú prehánky, tak iba ojedinele.

Podobne bude aj cez víkend, teda prevažne polooblačno s lokálnymi prehánkami. Počas soboty a nedele vystúpi popoludní maximálna denná teplota na 12 až 20 stupňov.

BRATISLAVA/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.