Útok kyselinou v Nových Zámkoch: Napadnutá žena zomrela v nemocnici, zanechala po sebe dcéru

Emilia Clarke v roku 2011
Zdroj: TV Markíza

Policajti sa počas dňa na miesto vrátili niekoľkokrát, prehľadávali celé okolie, vrátane smetných nádob.

Žene z Nových Zámkov sa stala osudnou pravidelná ranná prechádzka. Niekto jej polial tvár žieravinou. Síce si ešte sama stihla zavolať pomoc, no v nemocnici zomrela. Polícia po vrahovi pátra.

Z bežnej rannej prechádzky so psom, ktorú 39-ročná Adriana absolvovala každý deň, sa stalo peklo. Stalo sa to rovno pred vchodom do domu jej matky. Kyselina jej zasiahla nos, líce a ústa. Začala mať ťažkosti aj s dýchaním, napriek tomu si dokázala ešte sama zavolať pomoc.

„V ranných hodinách bola vo fakultnej nemocnici s poliklinikou v Nových Zámkoch prijatá pacientka, ktorá bola poliata neznámou žieravinou v tvárovej časti,“ povedal hovorca nemocnice v Nových Zámkoch Ivan Podolský.

Napriek snahe lekárov jej srdce v priestoroch nemocnice prestalo biť. „Žieravina spôsobila ťažké poranenie s následným zlyhaním životných funkcií vedúcim k úmrtiu,“ pokračoval hovorca nemocnice.

Policajti sa počas dňa na miesto vrátili niekoľkokrát, prehľadávali celé okolie, vrátane smetných nádob. „Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície, ktorý vyšetrovanie prevzal, už začal trestné stíhanie vo veci pre zločin zabitia,“ potvrdila policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Adriana po sebe zanechala 19-ročnú dcéru Lucku, s ktorou spolu bývali. Ešte pred tým ako opustila svet stihla povedať, že páchateľa nepoznala, no podľa našich informácií mala nepríjemný spor s bývalým partnerom.

„Na objasnení prípadu intenzívne pracujú policajti z viacerých okresov. K motívu sa však momentálne nebudeme vyjadrovať,“ dodala Čuháková. 

Tému spracoval Marek Šilhavík, ktorý pripravil reportáž do Televíznych novín.


NOVÉ ZÁMKY/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kyselina

Dôležité udalosti