Žltačka v Spišskej Novej Vsi: Objavila sa už na dvoch školách

zltacka.jpg

Špeciálny režim v nich bude platiť 50 dní.

Očkovanie a aspoň základná hygiena, to by malo spoľahlivo chrániť pred žltačkou. Aj preto ju hygienici evidujú takmer výlučne už len na miestach s nižším hygienických štandardom. Prekvapilo ich, že sa žltačka objavila na dvoch spišskonovoveských školách. 


Žltačka znepríjemnila záver školského roka žiakom ZŠ na Lipovej ulici, aj ich starším kamarátom na neďalekom 8-ročnom gymnáziu. "Ochoreli na žltačku typu A, čiže chorobu špinavých rúk," potvrdila regionálna hygienička Renáta Hudáková.

Hygienici okamžite zaviedli na školách protiepidemiologické opatrenia. "Lekársky dohľad a očkovanie boli nariadené všetkým zamestnancom a žiakom, ktorí prišli do kontaktu s chorými," povedala Hudáková. Upratovačky museli vydenzifikovať každý kút v školách. Špeciálny režim v nich bude platiť 50 dní. 

V posledných týždňoch začala žltačka opäť úradovať aj v rómskych osadách na Spiši. V lokalite Richnava, v priebehu apríla a mája bolo spolu nahlásených 21 prípadov ochorenia u detí predškolského veku. Bolo nariadené plošné očkovanie. Ďalších sedem prípadov sa objavilo v Krompachoch. 


SPIŠSKÁ NOVÁ VES/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti