Polícia vypátrala majiteľa psa, ktorý bol priviazaný o strom v lese

Pes je momentálne v karanténnej stanici.

V Handlovej niekto priviazal drôtom o strom v lese psa a odišiel. Ešte vo štvrtok (11.4.) ho tam našiel okoloidúci a zalarmoval políciu. Páchateľa hľadali policajti od stredy večera. 

Nad záhradkárskou osadou sa policajtom naskytol nepríjemný pohľad. Unavený pes len ležal pri strome. Hneď mu dali vodu a potravu a potom ho odviezli do karanténnej stanice.

„Ako kynológa, psovoda ma to mrzí, pretože ten pes na ľudí dobre reaguje, je dobre socializovaný. Nerozumel určite tomu, prečo skončil tak, ako skončil,“ reagoval kynológ mestskej polície Marek Mečiar.

Pes mal byť o strom priviazaný niekoľko dní. To, že trpel, je vidieť na jeho tele. Zistili, kto je jeho majiteľ. No ten je, podľa našich informácii, v zahraničí. O psa sa vraj staral niekto iný.

„Táto vec je v štádiu objasňovania a práve preto sa k tejto skutočnosti ďalej nebudeme vyjadrovať,“ povedala hovorkyňa Mestskej polície v Handlovej Lucia Chudá.

Zachránený pes je stále v karanténnej stanici. „Dúfajme teda, že sa plne aklimatizuje, v prípade teda nových majiteľov, že si na nich bez problémov zvykne a prežije svoj život v pohode,“ dodal kynológ polície Mečiar.

Reportáž nakrútil Peter Ziman.


HANDLOVÁ/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Handlová

Dôležité udalosti