Facebook je po dvoch hodinách späť pri živote

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Internetový gigant mal technické problémy.

Mnohým užívateľom Facebooku a Instagramu sa v nedeľu nedarilo prihlásiť do svojich účtov na týchto sociálnych sieťach. Rozsiahle výpadky postihli aj komunikačné aplikácie WhatsApp a Messenger. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na webstránku downdetector.com, ktorá takéto údaje zaznamenáva.

Podľa tohto zdroja v čase najrozsiahlejšieho výpadku (okolo 14.30 SELČ) nahlásilo problémy viac ako 12.000 ľudí, neskôr tento počet klesol na zhruba 2000 nahlásených prípadov.

Podľa webstránky downdetector.com taktiež nahlásilo problémy vyše 3000 užívateľov WhatsAppu a 7000 užívateľov Instagramu. K výpadkom došlo najmä v Ázii, severovýchodnej časti USA, ako aj v Európe vrátane Slovenska.

Čo rozsiahle výpadky spôsobilo, zatiaľ nie je jasné. Hovorca tohto internetového gigantu pre spravodajskú stanicu Sky News uviedol, že problém s pripojením spoločnosť už "vyriešila a za akékoľvek nepríjemnosti sa ospravedlňuje".

Facebook vlastní Instagram od roku 2012, WhatsApp získal v roku 2014.

Agentúra Reuters pripomenula, že Facebook, ktorý má vyše 1,52 miliardy každodenných používateľov, zaznamenal jeden z najväčších výpadkov v marci tohto roka. Vtedy sa viacerí ľudia po celom svete nemohli vyše 24 hodín dostať do svojich účtov na Facebooku, Instagrame a WhatsAppe.

Facebook podľa agentúry Reuters zažil jeden z najväčších výpadkov v marci, keď mnohí používatelia po celom svete stratili prístup k Facebooku, Instagramu a aplikácii WhatsApp na viac ako 24 hodín.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Whatsapp

Dôležité udalosti