Riaditeľku, ktorej museli učiteľky odovzdávať časť odmien, poslal súd na štyri roky za mreže

Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný, obžalovaná si verdikt neprišla vypočuť.

Za vydieranie učiteliek si za mrežami posedí štyri roky. Prešovský okresný súd v pondelok odsúdil bývalú riaditeľku základnej školy, ktorá učiteľky nútila vyplácať jej časť odmien

Vtedajšiu riaditeľku ešte pred štyrmi rokmi policajti odviedli rovno zo školy. Obvinili ju zo zločinu vydierania a viac ako dva mesiace strávila vo vyšetrovacej väzbe. Hrozil jej až 10-ročný trest.

Štyri učiteľky si pri nej na škole zažili peklo. Zo strachu, že prídu o prácu, jej takmer tri roky odovzdávali časť odmien.

Prilepšiť si tak mala o viac než 8-tisíc eur. Obžalovaná vinu popierala a tvrdila, že podriadené jej tak len splácali pôžičku

Rozsudok si na súd vypočuť neprišla. Bývalej riaditeľke nepomohlo ani to, že sa nedávno stala členkou chrámového zboru, ktorý sa chcel zaručiť za jej správanie. Senát ale takúto spoločenskú záruku neprijal a uložil jej nepodmienečný trest.

Ak krajský súd rozsudok potvrdí, exraditeľka bude musieť učiteľkám peniaze vrátiť. Tie veria, že tento prípad posmelí ďalších pedagógov na iných školáchm aby našli odvahu vzoprieť sa vydieraniu.

Téme sa venoval redaktor Televíznych novín Martin Jedinák


PREŠOV/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Odmeny

Dôležité udalosti