Pri Bratislave lietali vzduchom peniaze. Rumuni vyhodili bankomaty, už sú za mrežami

Podarený štvorlístok zahraničných zlodejov chytili pár hodín po čine.

V Chorvátskom Grobe explodovali v miestnom nákupnom centre dva bankomaty. Výbuch bol taký silný, že zobudil ľudí z okolia a zanechal po sebe obrovské škody.

Zlodeji si vyhliadli bankomaty v obchodom centre v miestnej časti Čierna Voda, odpálili ich mali na diaľku a obidva naraz. Neprekážalo im ani to, že centrum monitorujú kamery.

Bankomaty mali vyletieť do vzduchu medzi pol jednou a jednou v noci, ľudia z okolia hovoria, že explózia bola mimoriadne silná.

Výbuch okrem bankomatov zdemoloval aj susediace prevádzky, niektoré v utorok preto fungovali v obmedzenom režime a ich majitelia odstraňovali škody.

Banky, ktorým poškodené bankomaty patria, nechceli prípad bližšie komentovať, ani to, akú škodu im výbuch spôsobil. K peniazom sa ale páchatelia podľa všetkého nedostali, zrejme ich niekto pri krádeži vyrušil.

Páchatelia ale dlho neunikali, polícia krátko po výbuchu zadržala podozrivých. Má ísť o štyroch Rumunov, policajti ich chytili nadránom v Bratislave na Štefánikovej ulici. Ozbrojené policajné komando zastavilo ich auto uprostred frekventovanej cesty. Všetci skončili s putami na rukách. Nie je vylúčené, že zadržaní majú na svedomí aj ďalšie podobné prípady. Len pred siedmimi týždňami sa stala navlas rovnaká krádež v Záhorskej Bystrici.

Zdroj: René Medzihradský

V prípade nastal posun v stredu (17. 4.), kedy obvinili štyroch občanov Rumunska z krádeže v štádiu pokusu a zločinu poškodzovania cudzej veci spáchaných formou spolupáchateľstva.

Ako informovala Lucia Miháliková z bratislavského krajského policajného riaditeľstva vzneseniu obvinenia však predchádzalo rozsiahle dokazovanie. Pri vyšetrovaní bratislavskí kriminalisti spolupracovali aj s políciou v Rakúsku za účelom výmeny operatívnych informácií pri objasňovaní skutkov s rovnakým modusom operandi, ku ktorým malo dôjsť na území našich susedov.

Obvinení 29-ročný A.P., 43-ročný P.G.I., 31-ročný T.M.D. a 29-ročný F. S- G. sú v cele policajného zaistenia do času, kedy sudca rozhodne o ich vzatí do väzby. Ak im dokážu vinú hrozí im trest od troch do desiatich rokov.

Zdroj: Facebook/ Polícia SR - Bratislavský kraj 

Ako informovala Lucia Mihalíková z oddelenia komunikácie a prevencie bratislavského krajského riaditeľstva, vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre trestné činy poškodzovania a ohrozovania prevádzky a poškodzovania cudzej veci a krádeže v štádiu pokusu.

Reportáž do utorkových Televíznych novín spracoval René Medzihradský.


SLOVENSKÝ GROB/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bankomat

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.