Majiteľka domu plného potkanov z Topoľčian zmizla, hlodavce sa dostali k susedom

Na okne „potkanieho" domu visí oznam, že dom je na predaj. Telefón však nik nedvíha.

Bývalá učiteľka, ktorá roky žije v centre mesta pod jednou strechou s potkanmi z kanála, zmizla. Potkany v dome ale zostali a rozliezajú sa do okolia. Na okne visí inzerát, že dom je na predaj.

Susedia potkanej ženy v centre Topoľčian si už našli uhynutého hlodavca pod kuchynským drezom či rozhryzené utierky. Aj sami sme sa presvedčili, že kolónia potkanov našla u bývalej učiteľky útočisko.

Ženu niekoľkokrát cez okno videli susedia ako hlodavce kŕmi. Štyri roky úrady susedov odbíjali, že pomôcť im inak ako deratizáciou nevedia.

Po zverejnení našej reportáže dalo mesto z dvora vypratať smeti. Odsúhlasila to sestra, ktorá vlastní polovicu domu. Vtedajší primátor pri vypratávaní sľuboval, že problém vyriešia.

To sa však nestalo. Bývalá učiteľka zmizla a s nikým nekomunikuje ani jej sestra. Podľa susedov je dom už od decembra prázdny. Úrady nevedia, kde sa žena zdržiava.

Na okne „potkanieho" domu visí oznam, že dom je na predaj. Telefón však nik nedvíha. Do domu nik nevpustil ani znalcov zo stavebného úradu, ktorý ho mali na výzvu prokuratúry prezrieť. Podľa ich záverov však stavba ako taká okolie neohrozuje.

Z prokuratúry nám potvrdili, že trestné stíhanie voči majiteľke zastavili pre nepríčetnosť.

Viac v reportáži Moniky Kolekovej


TOPOĽČANY/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Potkany

Dôležité udalosti