Už môžete začať vyberať vaše Naj mesto, obec, primátora i starostu

Hlavné mestá samosprávnych krajov
Zdroj: pb

Výsledky vyhlásia v novembri.

Jedenásty ročník súťaže o Naj mesto a obec Slovenska a ôsmy ročník súťaže o primátora/starostu Slovenska spustil od začiatku apríla portál Slovakregion.sk.

V online hlasovaní môže verejnosť o svojich favoritoch v oboch kategóriách rozhodovať do 31. októbra. "Súťaž je určená pre všetkých, ktorí majú záujem podporiť mestá a obce Slovenska," uviedol správca portálu Peter Jurík.s tým, že hlasovať za mesto alebo obec je možné prostredníctvom hlasovacieho banneru umiestneného pod prezentáciami miest a obcí.

Záujemcovia môžu hlasovať podľa svojho bydliska, sympatií, kvality životnej úrovne, služieb, alebo si vybrať miesto, ktoré sa im páči. "Zvíťazí mesto/obec, ktoré získa najviac hlasov a zároveň bude mať najviac užívateľov odovzdávajúcich hlas," ozrejmil.

Do súťaže o primátora/starostu Slovenska je potrebné zaslať krátky popis aktivít a projektov kandidáta na ocenenie. "Na konci súťaže bude zo všetkých zaslaných popisov - podporných hlasov vybratý primátor/starosta, ktorý svojimi aktivitami a realizovanými projektmi najviac prispel k rozvoju svojho mesta alebo obce," informoval Jurík.

Výsledky súťaží budú vyhlásené 5. novembra. Viac informácií nájde verejnosť na www.slovakregion.sk.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obec

Dôležité udalosti