Skladateľný smartfón od Samsungu pod paľbou kritiky: Recenzenti hlásia problémy s displejom

tbt_18042019.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Samsung priznáva, že sa objavili problémy, no vraj ide iba o niekoľko telefónov.

Recenzenti nového skladateľného telefónu od Samsungu hlásia prvé problémy. Väčšinou sa týkajú displeja. Potvrdili sa tak pochybnosti o mechanickej odolnosti, ktoré sa objavili už počas predstavenia novinky Samsung Galaxy Fold. Píše o tom britský portál Metro.

Jeden z vôbec prvých smartfónov novej generácie pritom čoskoro zamieri do predaja. Prvé reálne skúsenosti s používaním mobilu však naznačujú hneď viacero problémov. Recenzenti najčastejšie reklamovali, že skladateľný displej telefónu, ktorý sa po rozložení zmení na tablet, sa môže veľmi ľahko poškodiť. Viacerým sa stalo, že po pár rozloženiach stmavla polovica displeja. Niektorí sa sťažovali aj na problémy softvérového charakteru, najčastejšie blikanie displeja.

Samsung priznáva, že sa objavili problémy, no vraj ide iba o niekoľko telefónov. Juhokórejská firma tvrdí, že niektoré chyby súviseli s odstránením ochrannej vrstvy displeja, ktorú, na rozdiel od klasickej fólie, snímať neodporúča. Samsung zároveň zdôraznil, že plánujú detailne preskúmať všetky problémové vzorky za účelom odhalenia prípadných chýb. Cena novinky od Samsungu by mala byť približne dvetisíc eur.

BRATISLAVA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Smartfón

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.