Matka a syn z Prešova vraj roky okrádali ľudí o státisíce eur. Toto sú ich rafinované príbehy

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Siete rozhodili takmer na celé Slovensko.

Perfektne zohrané duo. Matka a syn z Prešova vraj roky okrádali ľudí o tisíce eur. Neuveriteľnými príbehmi a klamstvami z nich mali vytiahnuť vyše 250-tisíc eur.

Vymyslené historky rozprávala matka so synom nielen Prešovčanom. Siete rozhodili takmer na celé Slovensko. Obete si získali rafinovanými príbehmi, v ktorých sa syn  dostal do ťažkostí a potrebuje požičať. Matka ho vykreslila ako nadaného študenta, ktorý študoval v Moskve.

"Neskôr mi to on vysvetľoval, že študoval tam asi rok a pol, ale potom, že vraj, nedostal víza na Ruskej ambasáde, kvôli tomu, že odmietol spoluprácu s ruskými tajnými službami, dokonca tvrdil, že ho na ambasáde mučili, napríklad jeho matka tvrdila, že mu tam strkali hlavu do vedra s vodou, on ju zase poopravil, že nie, nie, že akurát mu len lámali prsty o okraj stola," povedal poškodený Viliam Schichman.

Potom sa vraj dostal na Harward a napokon sa zamestnal vo firme, kde vymyslel aplikáciu, za ktorú mu majú zaplatiť 60 miliónov eur. "Tá základná story bola v tom, že ten syn už má tie peniaze zarobené, že ten syn je v podstate milionár a že má akurát smolu, že tie peniaze sú nejako zablokované na jeho účte, neskôr mi dokonca ukázali doklad o jeho zárobkoch v MasterCarde, kde mal mesačne zarábať 8000 eur, ten text bol v angličtine, text bol dokonalý," reagoval Viliam Schichman.

Dokumenty vyzerali dôveryhodne a uverilo im mimoriadne veľa ľudí. "Nakoniec sa prišlo na to, že tie doklady boli falšované," hovorila poškodená. "Buď je to nejaký taký malý génius, prešovský Bill Gates, alebo je to proste podvodník," pokračoval poškodený Viliam Schichman.

Nedalo mu to. Pátral na  internete a zistil, že oklamaných je viac.  "Vždycky začínala s nejakou štartovacou sumou a potom to proste navyšovala vždycky na dvojnásobok. Keď mala 1500 eur, vypýtala 3000.  Keď mala 3000, vypýtala ďalších 3000," vysvetľoval Schichman. "U mňa išlo o 56-tisíc eur," povedala ďalšia poškodená.

"V tomto prípade je vedené vyšetrovanie, bolo vznesené obvinenie jednej osobe za obzvlášť závažný zločinu  podvodu. Nakoľko v tejto veci stále prebiehajú procesné úkony a aby nedošlo k ich zmareniu, bližšie informácie nie je vhodné poskytnúť," dodala policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Matka so synom bývajú teraz v študentskom domove.  Vyjadriť sa nechcú a neodpovedajú ani na maily.

Reportáž spracovala Veronika Bozdošová


PREŠOV/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Podvodníci

Dôležité udalosti