Štátne milióny by mali míňať efektívnejšie a zdravotníctvo a doprava by mali fungovať lepšie

Ilustračná snímka.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Analytici Úradu vlády zverejnili, ako ministerstvá minulý rok plnili opatrenia hodnoty za peniaze.

Pred Veľkou nocou dostali vysvedčenie. A nie je to príjemné čítanie. Analytici Úradu vlády zverejnili, ako ministerstvá minulý rok plnili opatrenia hodnoty za peniaze. Milióny zo štátnej kasy by mali míňať efektívnejšie a zdravotníctvo či doprava by mali fungovať lepšie.

So školstvom to podľa správy tiež nevyzerá dobre. Nestíhalo a posúvalo termíny.

Pred Veľkou nocou dostali vysvedčenie.  A nie je to príjemné čítanie. Analytici Úradu vlády zverejnili ako ministerstvá vlani plnili opatrenia hodnoty za peniaze. Aby milióny zo štátnej kasy míňali efektívnejšie a zdravotníctvo či doprava fungovali lepšie. Slabé výsledky má podľa správy rezort školstva – nestíhalo a posúvalo termíny.

Červené more, sem tam oranžové či zelené políčko. Takto vidia analytici z Implementačnej jednotky ako školstvo minulý rok zlepšovalo systém.  Z 27 úloh sa niečo pohlo v 12. Ostatné presunulo na tento rok. Najmä čo sa základných a stredných škôl týka. 

Analytici tvrdia, že plnenie opatrení počas roka 2018 bolo pomalé. Úspora troch milióny eur, definovaná v revízii výdavkov, nebola dosiahnutá.

Opatrenia pre ministerstvo školstva prepočítali a spísali analytici útvaru Hodnota za peniaze ešte v roku 2017. Súhlasilo s nimi samotné ministerstvo aj vláda. A práve tu teraz ďalší analytici kontrolujú, ako rezort opatrenia plní. 

Viac uvidíte v reportáži Andrey Šprochovej


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ministerstvo školstva

Dôležité udalosti