Aj iní policajti zneužili auto a uniformu. Všetko pre maturantov

Policajné autá
Zdroj: TASR

Už raz takýto prípad inšpekcia riešila.

Inšpekcia ministerstva vnútra má na stole ďalší prípad videa, v ktorom použili policajné auto a uniformy zrejme bez povolenia. Viaceré médiá informovali o videu bratislavských maturantov o fiktívnom únose triednej knihy, v ktorom sa objavil policajný seat a uniformy.

"Krajská kontrola v Bratislave posunula prípad Inšpekcii Ministerstva vnútra SR, ktorá sa ním bude zaoberať," uviedla hovorkyňa rezortu vnútra Lucia Kirinovičová.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu

Pre videoklip s policajným autom sa nedávno v polícii prepúšťalo. Zo služobného pomeru prepustili začiatkom apríla 26-ročného policajta z Nitry, ktorý požičal policajné auto a uniformy bez súhlasu nadriadeného na natáčanie videoklipu. Prepustený policajt a ďalšie dve osoby boli istý čas aj obvinené inšpekciou ministerstva vnútra.

V polovici marca však obvinenia zrušil prokurátor Okresnej prokuratúry Nitra. Inšpekcia rezortu vnútra má však na prípad iný názor, momentálne čaká na doručenie spisu z nitrianskej prokuratúry. "Stále trváme na tom, že obvinenie v danom prípade bolo dôvodné," povedala Kirinovičová.

 

BRATISLAVA/SITA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti