Policajti, ktorí surovo dokopali mladé dievča, sa na našu kameru verejne ospravedlnili

Incident zachytila kamera.
Incident zachytila kamera. Zdroj: TV Markíza

Urobili tak po tom, čo si vypočuli právoplatný rozsudok. Bola to súčasť trestu.

Video, ktoré mnohých prekvapilo. Traja policajti kopali 21-ročnú dievčinu, ktorá im unikala v aute. Pritom sa ešte usmievali. Surový zásah nakrúcala kamera nainštalovaná v policajnom aute ešte v lete 2016.

Inšpekcia ministerstva vnútra vtedy vyhodnotila zásah ako neadekvátny. Sudca rozhodol, že dnes už expolicajti zneužili právomoc verejného činiteľa. Dvaja policajti na prvom pojednávaní vinu popreli, tretí si ju priznal. Všetci sa postavili v utorok (23.4.) pred sudcu, ktorý rozhodoval o ich odvolaní. Dostali napokon trest tri roky so skúšobnou dobou na päť rokov. Rozsudok je právoplatný.

Mladej dievčine sa verejne ospravedlnili a to pred kamerou TV Markíza. 


Dievčina hliadke nezastala ale dupla na plyn

Michaela v lete 2016 šoférovala bez vodičského oprávnenia. V aute s ňou sedeli tri kamarátky. V Trnave ju zastavovala hliadka, no namiesto brzdy dupla na plyn.

Žena za volantom unikala smerom na Piešťany a policajti za ňou. Vystrelil spolu 32 rán a trinásť zasiahlo zadnú časť auta. Naháňačka sa skončila po asi dvadsiatich kilometroch v Maduniciach. Keď Michaela vystúpila z auta a spadla na zem, od policajtov dostala kopance do rôznych častí tela

Pri policajnej naháňačke Michaelu zasiahol projektil do ucha a hrude. Za útok na verejného činiteľa bude pykať aj ona. Dostala trojročnú podmienku.

TRNAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Policajná brutalita

Dôležité udalosti