Pani Anna doma pozerala televízor, zrazu sa jej spod gauča vyplazil had

Odchytené hady.
Zdroj: HaZZ

A nebol jediný, ktorý sa tam nachádzal.

Pohodový večer sa razom zmenil na chvíle strachu. Pani Anna večer pozerala televízor a ležala na gauči, keď sa zrazu spod neho začal plaziť had.

Všetko sa to stalo v Dolných Plachtinciach pri Veľkom Krtíši. Domáci hneď zalarmovali hasičov. Tí pod druhým gaučom našli ďalších dvoch hadov.

Majitelia domu sú presvedčení, že u nich v dome to nie sú poslední neželaní hostia. Hasiči po konzultácii s veterinárom zistili, že išlo o mláďatá užovky.

Užovky sú síce neškodné, no do obývačky nepatria. Napriek tomu, že 60-ročný dedinský dom pri potoku je pre plazy zaujímavé miesto. "Väčšinou sú to domy napríklad v blízkosti vody. Ako sú to staršie domy, kamenné, kde sú nejaké podstenia alebo proste sú tam škáry," povedal zoológ Vladimír Hrúz.

Zdroj: HaZZ

Tri užovky, ktoré z obývačky odniesli však podľa rodiny Muránskych nie sú posledné hady v ich dome. "Tu aj vlani naň chlapec stupil. No a toho najväčšieho, tu išiel hore schodmi proti mne. Tu boli niekedy tehly poukladané. No a ušiel nám. Sto percent on je v tomto dome," uviedol majiteľ domu Ľubomír Muránsky.

Podľa zoológa hady v ľudských obydliach trvale nežijú. Domáci pán však nechce nič nechať na náhodu. Stará podlaha v obývačke vraj skončila.

Reportáž do Televíznych novín pripravil Ľubo Fronko s Mariánom Vladovičom:


VEĽKÝ KRTÍŠ/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme BB

Dôležité udalosti