VIDEO: Opitého ukrajinského robotníka na lešení nakrútili ľudia v Nových Zámkoch

Nechýbalo veľa a skončil by na zemi.

Zatepľoval nielen panelák ale aj seba. Opitého ukrajinského robotníka nakrútili ľudia z vedľajšej bytovky ako spí a ako sa snaží udržať rovnováhu na lešení. Nechýbalo veľa a skončil by na zemi.

Chvíľočku si na lešení robotník pospal a keď sa prebudil, chcel pokračovať v práci. V tomto momente nechýbalo veľa a do roboty by už nenastúpil nikdy. Bolo približne deväť hodín ráno.

Podľa svedkov bol Ukrajinec taký opitý, že sa ledva udržal na nohách. Takmer prepadol cez lešenie. Kolegovia ho prikryli s polystyrénmi. Ľuďom, ktorí to celé sledovali ale všetko jedno nebolo. Aby predišli možnej tragédii, zavolali na inšpektorát práce.

Inšpektori na stavbe zistili viacero závažných porušení predpisov v oblasti bezpečnosti ochrany zdravia pri práci.

Ak začneme alkoholom, dozvedeli sme sa, že zamestnávateľ chlapom dáva ráno fúkať. Robotníkom z cudziny, to ale zjavne neprekáža.

Inšpektori zistili aj chýbajúce prvky na lešeniach či nedostatky na elektrických zariadeniach. Vo firme, ktorá tu stavia našli pochybenia už vlani.

Firma ešte v auguste 2018 porušila zákaz prijatia prác od spoločnosti, ktorá nelegálne zamestnávala štátnych príslušníkov Ukrajiny. Išlo teda o pretrvávajúce závažné porušenia predpisov.

Inšpektor práce vydal rozhodnutie o zákaze používania predmetného systémového lešenia, až kým firma neodstráni všetky zistené porušenia. Robotníci ale po odchode inšpektorov vyliezli na lešenie znovu. Reakciu sme sa snažili dostať aj od majiteľa firmy. V kancelárií nebol a jeho zamestnankyňa nám po telefonáte s ním odkázala, že nám jeho číslo dať nemôže.NOVÉ ZÁMKY/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Stavba

Dôležité udalosti