Muž, obvinený z vraždy exprimátora, zmenil výpoveď. Zsuzsovú teraz vyviňuje

Hasiči nesú nájdenú bombu.
Zdroj: TASR

Roman Ostružlík na poslednom výsluchu poprel, čo tvrdil predtým. Vraj na neho tlačili policajti.

Romana Ostružlíka obvinili z objednávky vraždy Lászlóa Basternáka 24. januára. Odvtedy je vo väzbe. Keď mu dali do ruky uznesenie o obvinení, vypovedal rozsiahle. Opísal napríklad, ako sa zoznámil s Alenou Zsuzsovou a že s ňou mal intímny pomer. Pomáhala mu s predvolebnou kampaňou na post primátora Hurbanova a zoznámila ho aj so Zoltánom Andruskoom.

Ostružlík a nebohý Basternák boli súperi v komunálnych voľbách. Keď kampaň vrcholila, Ostružlík podal na Basternáka desiatky trestných oznámení pre údajne šafárenie s eurofondmi. A práve to malo byť podľa vyšetrovateľa motív objednávky vraždy.


Prvá výpoveď Romana Ostružlíka

Obvinený Roman Ostružlík tvrdil, že Zsuszová vedela o trestných oznámeniach, ktoré podával na Basternáka. Na jednom stretnutí v Komárne, kde mal byť aj Andruskó, podľa pôvodnej Ostružlíkovej výpovede, označovala Zsuzsová Basternáka za sedliaka a že keď chce, dolámu mu ruky a nohy a že už jednému toto spravila. Andruskó mal vytiahnuť peniaze a Zsuzová zahlásiť, že za ne vybaví, aby dali „do poriadku" Basternáka.

Muž popísal aj prvý, neúspešný pokus o zavraždenie hurbanovského exprimátora. Pár hodín po neúspešnom atentáte sa vraj stretol so Zsuzsovou a medzi rečou mu mala povedať, že to zariadila ona. Od tejto výpovede prešli tri mesiace a Ostružlík odvolal, čo tvrdil.

Odvolal, čo povedal

"Obvinený Ostružlík uviedol do zápisnice, že je na neho vyvíjaný nátlak, poprel svoju výpoveď tým, že bol na ňu navedený zo strany polície, že má vypovedať proti Zsuzsovej. Uvidíme, ako sa s tým vysporiada polícia a prokuratúra," povedal pre TV Markíza advokát Aleny Zsuzsovej.

Z vraždy Lászlóa Basternáka okrem Romana Ostružlíka obvinil vyšetrovateľ protizločineckej jednotky aj dalších. Svedkom je odsúdený strelec Štefan Kaluz aj Zoltán Adnruskó. Ten spolupracuje s policajtmi v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. "Podľa vyjadrenia pána Andruska mala sprostredkovať vraždu, to znamená, mal si ju objednať pán Ostružlík u Aleny. Alena to mala povedať Mosnárovi a Mosnár to mal povedať Kaluzovi," priblížil Zsuzsovej advokát.

Odmietajú, že by vraždili

Vinu však odmieta Ostružlík, Zsuzsová aj Vladimír Mosnár. Ten mal podľa obvinenia nielen najať strelca, ale ho do Hurbanova doviezť a po vražde zase odviezť.

"Je to absolútne fatálny nezmysel. Odmietame akýkoľvek súvis s tým, že by sme sa mali podieľať na vražde. Máme tu niekoho, kto niečo tvrdí a jednoducho pán Andruskó má asi veľkú fantáziu, takto to nazvem, dobre?," povedala pre TV Markíza advokátka Vladimíra Mosnára Júlia Vestenická.BRATISLAVA/Zuzana Ferenčáková

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zsuzsová

Dôležité udalosti