Novinárske ceny za rok 2018: Ocenili aj Kuciakov nedokončený text o mafii

Zuzka Kraváriková
Zdroj: Profimedia.sk

Najlepšou reportážou v kategórii audiovizuálnej žurnalistiky sa stala séria o Jánovi Kuciakovi novinárov z relácie Reportéři.

Nadácia otvorenej spoločnosti (OSF) vyhlásila vo štvrtok v Prahe Novinárske ceny za rok 2018. Zvláštnu Česko-slovenskú cenu verejnosti získal nedokončený text o talianskej mafii na Slovensku zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka. O víťazoch informovala OSF na svojej webovej stránke i sociálnej sieti Facebook.

V každej súťažnej kategórii nominovala nezávislá porota tri autorky či autorov s najlepšími prihlásenými prácami. O víťazovi v kategórii Česko-slovenská cena verejnosti rozhodla verejnosť v online hlasovaní. Príspevok "Talianska mafia na Slovensku. Jej chápadlá siahajú aj do politiky" získal v ankete 1594 z celkového počtu 3096 odoslaných hlasov. Hlasujúci si mohli vybrať medzi piatimi najlepšími príspevkami z Česka a ďalšími piatimi zo Slovenska.

Najlepšou reportážou v kategórii audiovizuálnej žurnalistiky sa stala séria o Jánovi Kuciakovi novinárov z relácie Reportéři ČT Českej televízie (ČT).

Pražská pobočka OSF (Nadace Open Society Fund Praha) od roku 2010 organizuje v spolupráci s partnermi súťaž Novinárska cena, ktorá raz ročne verejne oceňuje kvalitné žurnalistické práce. Hodnotia sa konkrétne príspevky, ktoré autori a redakcia sami prihlasujú do jednotlivých kategórií.

Rady v oboch štátoch vyberali príspevky, ktoré mali za uplynulý rok najväčší spoločenský dosah, alebo zásadne prispeli k posilneniu práv občanov.

PRAHA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme All for jan

Dôležité udalosti