Mestskí poštári v Nitre: Radnici ušetria desiatky tisíc eur a z práce chodia so svalovicou

Nitrania si ich prácu nevedia vynachváliť.

Platia si vlastných poštárov, ušetria desaťtisíce eur. Tí z práce neraz chodia domov aj so svalovicou. Za deň urobia takmer štyridsaťtisíc krokov.

Z radnice v Nitre máloktorý list posielajú klasickou poštou. To, čo má skončiť v meste, roznesie poštár. Pre mesto pracuje už dvanásť a pol roka. S poštárskou brašňou denne prejde aj tridsať kilometrov. Mestský poštový doručovateľ Peter Pócsik pozná všetky vchody naspamäť, a pri niektorých ľuďoch aj poschodie.

Raz vraj pri hádzaní listu do schránky skoro prišiel o ruku. Zúrivého psa sa mu podarilo prekabátiť až na štvrtý pokus. Hodil kamienok na opačnú stranu dvora, čím psa zabavil a získal tak čas.

Mesto vypočítalo, že hoci si poštára musia platiť, v konečnom dôsledku ušetria. Za rok potrebujú rozniesť viac ako 22-tisíc zásielok. V Nitre majú dvoch takýchto poštových doručovateľov. Podľa radnice dokážu mestu ušetriť až 33-tisíc eur ročne.

Cez deň listy roztriedia. Do terénu vyrážajú denne a vtedy, keď je už väčšina ľudí z práce doma. Nitrania si ich prácu pochvaľujú.

"Niektorí nám neverili, že vôbec môžeme chodiť, že niečo také existuje, ale máme aj preukaz," spomína poštár Pócsik na počiatočnú nedôveru zo strany niektorých ľudí.

 

NITRA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pošta

Dôležité udalosti