Premiér Pellegrini prezradil, o koľko chce Smer-SD zvýšiť rodičovský príspevok

Zľava Blaise Matuidi a Emre Can z Juventusu oslavujú gól proti Udinese.
Zdroj: TASR

Na tlačovej konferencii sa tiež pustil do rakúskeho kancelára aj prezidenta Kisku.

Zvýšenie rodičovského príspevku o 150 eur, príspevok sto eur pre všetkých prvákov a zvýšenie nezdaniteľnej položky na sto eur pre zamestnancov. Toto sú základné opatrenia, ktoré predstavil premiér Peter Pellegrini po koaličnej rade. Podľa Pellegriniho koaličná rada prebehla bez pnutia a vláda funguje bez problémov.

"Mojou úlohou ako dočasného ministra financii bolo doladiť finálnu podobu balíka opatrení. Zajtra bude Ladislav Kamenický vymenovaný za ministra," vyhlásil Pellegrini.

Ďalšie pripravované opatrenia predstavia jednotlivé vládne strany.


Rakúsky kancelár zasahuje do našej suverenity

Pellegrini vyhlásil, že ho znepokujujú aktivity rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza. Ten podľa Pellegriniho oznámil, že urobí všetko preto, aby sa v Európe zastavila výroba jadrovej energie. Narážal pri tom na dostavbu tretieho a štvrtého bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach.

"Oficiálne ho pozývam na stavenisko do Mochoviec, lebo asi nikdy nevidel naživo jadrovú elektráreň a uistím ho, že je všetko v poriadku. Vláda, ministerstvo hospodárstva a Úrad jadrového dozoru robia všetko preto, aby elektráreň v Mochovciach bola bezpečná," uviedol Pellegrini.

Rakúsky kancelár podľa premiéra prekročil svoje právomoci a zasahuje do suverenity Slovenska.

Prezident nepochopil svoju úlohu

Premiér kritizoval aj prezidenta Andreja Kisku za jeho vyjadrenia, že na Slovensku vládne mafia. Podľa Pellegriniho by mal Kiska upevňovať medzi zahraničnými partnermi dobré meno Slovenska a lákať k nám investorov.

"Silu demokracie potvrdzuje činnosť polície a prokuratúry. Dokázali vyšetriť smrť dvoch mladých ľudí, ale náš prezident nás nazýva mafiánskym štátom. Aký obraz si majú ľudia tvoriť na základe rečí pána Kisku? Je to jediný prezident v rámci Únie, ktorý poškodzuje záujmy svojej krajiny," dodal Pellegrini.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rodičovský príspevok

Dôležité udalosti