Najnovší prieskum: Kollárovcom klesli preferencie, najviac narástli kotlebovci

Liam Fox.
Liam Fox. Zdroj: FOTO TASR - Martin Baumann

Dnešná najmenšia koaličná strana by sa dostala iba tesne do parlamentu.

V máji by parlamentné voľby vyhrala najsilnejšia koaličná strana. Smer-SD by volilo 19,1 percenta ľudí, čo by pre sociálnych demokratov znamenalo 30 kresiel.

Druhou nasilnejšou stranou v Národnej rade SR by bola ĽSNS, ktorej by dalo hlas 13,9 percenta voličov, čím by získali 22 mandátov.

Tretia by skončila koalícia strán Progresívne Slovensko - SPOLU - občianska demokracia s 13,7 percentami. Získala by tak o jednu poslaneckú stoličku menej ako kotlebovci.

SaS by sa do parlamentu dostalo s 20 poslancami, v prieskume agentúry AKO im dalo hlas 13,1 percenta ľudí. Nasledovalo by hnutie OĽaNO so 9,2 percentami a 14 mandátmi. O kreslo menej by malo hnutie Sme rodina, hlas by dostalo od 8,3 percenta ľudí.

Zdroj: Agentúra AKO

Rovných osem percent by mali národniari a získali by 12 mandátov. O dva mandáty menej by malo dnes neparlamentné KDH, v prieskume jej dalo hlas 6,6 percena respondentov.

Poslednou stranou, ktorá by sa dostala do parlamentu, by bola dnes najmenšia koaličná strana Most-Híd. S piatimi percentami by mali osem kresiel.

Prieskum sa uskutočnil na vzorke 1 000 respontov od 29. apríla do 6. mája. Z oslovených ľudí 5,1 percenta ľudí by nešlo voliť, 12,2 respondentov nevelo, komu by dali hlas a pol percenta odmietlo povedať, koho by volili. Voliž by išlo 82,2 percenta ľudí.

BRATISLAVA/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Agentúra AKO

Dôležité udalosti