Dažďu sa do nedele nezbavíme

Daždivé počasie
Zdroj: Internet

Cez víkend bude na Slovensku prevládať počasie s premenlivou oblačnosťou.

Dnes sa nám začalo ochladzovať a zajtra sa k tomu rozfúka aj prudký nárazový vietor. Cez naše územie dnes postupoval od severozápadu smerom na juhovýchod tento studený front, ktorý priniesol nielen veľa oblačnosti, ale aj zrážok. Po jeho prechode sa počasie začne zlepšovať, pretože sa k nám od severozápadu rozšíri výbežok tlakovej výše a dažďa aj oblakov už bude menej.


Teploty

Tlaková výš sa ale bude udržiavať v chladnom vzduchu, a preto k nám bude aj v ďalších dňoch prúdiť po jej prednej strane studený vzduch zo severu. Slovensko sa teda zajtra dostane do teplotného pásma 10 až 15 stupňov, iba na juhu môže byť o pár stupňov teplejšie. 

Zrážky

Zrážkové polia spojené so studeným frontom sa presúvajú smerom na juhovýchod, a zajtra bude podľa tohto predpovedného modelu pršať najmä nad juhovýchodnou Európou. U nás sa ešte môžu tvoriť lokálne prehánky a to najmä v horských oblastiach stredného Slovenska.

Vietor

Po prechode frontu dnes vietor zosilnel a aj zmenil smer a začal fúkať od severozápadu. No a veterno bude aj v noci a zajtra, teda vietor bude miestami v nárazoch dosahovať rýchlosť okolo 50 až 70 km za hodinu a zafúka k nám prevažne zo severu, preto nám môže byť na pocit chladnejšie.

Dnes sme mali už od rána zväčša zamračené počasie. K oblakom sa postupne pridali aj zrážky a teplota vystúpila najvyššie na východe Slovenska, kde sa pohybovala okolo 20 až 23 stupňov smerom na západ bolo chladnejšie a napríklad na Záhorí namerali popoludní iba 15 stupňov. 

Doprava

Zajtra je piatok a k nemu už tradične patria aj popoludňajšie kolóny. Na cestách vás môže spomaliť aj nepríjemný nárazový vietor a v ranných hodinách aj lokálne hmly, ktoré sa budú vyskytovať najmä v blízkosti vodných tokov. Dávajte si preto pozor a jazdite opatrne! Okrem toho, včera nastal nov mesiaca a ešte aj zajtra môžete byť nervóznejší a menej pozorní.

Noc

Spočiatku nás čaká veľká oblačnosť s dažďom, alebo prehánkami, ale nad ránom sa oblačnosť postupne zmenší. Do rána sa ochladí na 12 až 6 stupňov. Okrem toho sa rozfúka prudký až búrlivý nárazový vietor. Ten bude fúkať nielen v noci ale aj zajtra cez deň, tak sa oblečte radšej teplejšie, pretože ani teploty už nebudú také vysoké ako dnes.

Na západnom Slovensku má byť zajtra polooblačno až oblačno s možnosťou výskytu prehánok najmä v severnejších oblastiach. Najvyššia denná teplota vystúpi na 15 až 20 stupňov.

Na strednom Slovensku bude premenlivá oblačnosť s prehánkami, ktoré očakávame najmä v Žilinskom kraji. Na severe vystúpi teplota iba na 9 až 13 stupňov, na juhu sa oteplí do 20 stupňov.

Na východe sa bude počasie vyvíjať podobne, to znamená, že bude prevládať premenlivá oblačnosť miestami s prehánkami. Pri prudkom až búrlivom vetre vystúpi teplota na severe na 9 až 14 stupňov, na juhu bude teplejšie a to do 20 stupňov.

Horské oblasti čaká zajtra nepriaznivé počasie, takže výlety ani túry si radšej neplánujte. Oblačnosť bude premenlivá s dažďom, alebo prehánkami. V nadmorskej výške 1500 m sa ochladí na 4 stupne.

Biopredpoveď sa zajtra nemení, teda zostáva na 3, a to je mierna záťaž. 

Predpoveď na štyri dni

Cez víkend bude na Slovensku prevládať počasie s premenlivou oblačnosťou, ktorej bude viac na severe a východe. A práve v týchto lokalitách očakávame dážď alebo prehánky častejšie ako na ostatnom území.

Na severe bude cez víkend iba od 12 do 14 stupňov, na juhu sa oteplí do 22 stupňov. V pondelok má byť zväčša polooblačno s ojedinelými prehánkami a od utorka sa začne opäť otepľovať a to na 17 až 23 stupňov. Počasie bude v tento deň polooblačné s prehánkami, alebo ojedinelými búrkami.

BRATISLAVA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti