Obvinili bývalého zápasníka, ktorý zrazil na priechode Luciu (†27)

Má vraj blízko k bödörovcom, o ktorých písal aj Ján Kuciak.

Vracala sa domov z práce a na priechode pre chodcov ju zrazilo rýchlo sa rútiace auto. Prípad sa stal v Nitre ešte na jeseň minulého roku . Muža, ktorý na priechode usmrtil mladú ženu, polícia obvinila až v týchto dňoch. Je to bývalý športovec.

Lucia sa večer vracala domov z Bratislavy, kde pracovala a študovala. Cez priechod pre chodcov v centre Nitry už ale neprešla. Polícia vtedy po nehode konštatovala, že pravdepodobne na priechode pre chodcov došlo k stretu s 27-ročnou chodkyňou, vozidlo zastalo asi 200 metrom za miestom zrážky. Okolnosti a mieru zavinenia vyšetrovala nitrianska polícia.

Mladá žena krátko po prevoze do nemocnice zraneniam podľahla. Za volantom luxusného auta, ktoré podľa svedkov išlo veľmi rýchlo, sedel bývalý zápasník Matúš Mečár. Polícia prípad vyšetrovala dlhé mesiace a zo smrti mladej ženy až doteraz nikoho neobvinili

Pre TV Markíza prokuratúra potvrdila, že minulý týždeň - 6. mája, vzniesla obvinenie voči spomínanému mužovi pre prečin usmrtenia.

Polícia nechce prípad až do skončenia vyšetrovania komentovať. Prečo trvalo viac ako pol roka kým bývalého zápasníka obvinili, nie je jasné. Údajne čakali na znalecké posudky.

Zdroj: TV Markíza

Športovec má podľa medializovaných informácií blízko v bödörovcom, o ktorých písal aj Ján Kuciak. „Veľmi sa ospravedlňujem. Je to pre mňa veľká tragédia a nebudem to komentovať médiám," povedal nám v telefonickom rozhovore obvinený šofér Mečár.

Mladú Luciu zrazilo auto na priechode pre chodcov. Je tu viacero mestských kamier. Podľa náčelníka mestská polícia kamerové záznamy odovzdala vyšetrovateľom.

Prípad od začiatku sleduje reportérka Dana Brixová.


NITRA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti