Talianovi Stefanovi hrozia roky za mrežami. Za všetko môže autovrakovisko

Neoprávnene nakladal totiž z odpadmi.

Z bývalého družstva si spravil autovrakovisko. Talian žijúci v Prešove niekoľko rokov nelegálne dovážal a na súčiastky rozpredával stovky áut. Policajtom sa ho až teraz podarilo zadržať a obviniť.

Na hospodárskom dvore v Uzovciach pri Prešove kedysi chovali dobytok, dnes je tam obrovské autovrakovisko. Prevádzkuje ho Talian žijúci v Prešove, ktorý zo starých áut predáva náhradné dielce.

Policajti v areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva napočítali 124 autovrakov. Talian ich sem privážal a rozoberal viac než desať rokov

Policajti Stefana (48) navštívili ešte v januári tohto roka, no počas razie ho podľa našich informácii doma nenašli. Zadržať sa im ho podarilo až minulý týždeň. Vyšetrovateľ obvinil Taliana zo zločinu neoprávnené nakladanie s odpadmi. Sudca ho ale do vyšetrovacej väzby nevzal. Stíhajú ho na slobode, bude na neho dohliadať probačný a mediačný úradník.

Talian nám nášmu reportérovi Martinovi Jedinákovi doma neotváral a telefón zverejnený na autovrakovisku mu nikto nedvíhal. Mnohí v obci vraj ani netušili, že podniká na čierno.

Majiteľ pozemku, ktorý si Talian prenajal, sa dlhodobo zdržiava v zahraničí. Prípadom sa už zaoberá aj odbor starostlivosti o životné prostredie, no jeho pracovníci napočítali oveľa viac vrakov než policajti. Je tam asi 400 vrakov a 1 500 rozobratých áut.

Čiernu skládku nebezpečného odpadu teraz bude musieť jej majiteľ zlikvidovať.V zmysle znaleckého dokazovania bola celková škoda spočívajúca v odvoze a likvidácii odpadu stanovená na viac ako 269-tisíc eur. A Talianovi za neoprávnené nakladanie s odpadmi hrozí až osem rokov za mrežami.

Reportáž nakrútil Martin Jedinák.


PREŠOV/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prešov

Dôležité udalosti