Domáce

Táto správa o druhom pilieri poteší každého štvrtého Slováka

peniaze.jpg

Smer a opozícia našli spoločnú reč.

Peniaze na ruku dostane viac sporiteľov v druhom dôchodkovom pilieri. Smer a opozícia našli spoločnú reč. Pôvodný návrh ponúkal výplatu úspor na ruku len tým najbohatším. Opoziční poslanci, ale aj ekonómovia druhému pilieru vyčítali, že úspory na ruku vyplatia len horným dvom percentám sporiteľov. A to tým, ktorým vyjde dôchodok z oboch pilierov vyše 800 eur.

Ostatní si budú musieť úspory premeniť na doživotný dôchodok. Dnes je na stole nový návrh: Ak by váš dôchodok z prvého piliera, čiže zo Sociálnej poisťovne bol vyšší ako úspory v prvom a druhom pilieri, peňažný rozdiel vám dajú na ruku.

Podľa odhadov rezortu práce si časť úspor na ruku vyberie každý štvrtý človek. Druhý pilier tak poslancov predsa len spojil, hoci niektorí majú aj naďalej výhrady. Časť úspor na ruku si budú môcť vybrať tí, ktorí dnes zarábajú asi 1 030 eur. Smeráci sa opozičníkmi dohodli aj na novom dedení. Keď sporiteľ predčasne zomrie, príbuzní o jeho úspory neprídu. Návrh budú poslanci v pléne schvaľovať na budúci týždeň.


BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.